SRBIJA NA PUNOM TAŠU POBEDILA HRVATSKU: Prlainović je dao gol za pobedu, ali novi heroj nacije je Ognjen Stojanović
Ognjen Stojanović je bio heroj pobede, Foto: Starsport©

Svetska liga u vaterpolu

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:01h

Srbija je pobedila Hrvatsku 11:10 u novom vaterpolo klasiku, ovog puta u 2. kolu grupe na finalnom turniru Svetske lige u Beogradu.

Derbi je opravdao svoja očekivanja, jer je publika na prepunom Tašmajdanu mogla da gleda najbolji vaterpolo koji može da se vidi. Sat i nešto drame i spektakla u bazenu pružili su vaterpolisti Srbije.

Meč je obilovao sa isključenjima na obe strane, a obe ekipe su se mučile sa realizacijom u tom segmentu.

Andrija Prlainović je postigao pobednički gol
Andrija Prlainović je postigao pobednički golfoto: Starsport©

Tokom dve i po četvrtine smo bili u konstantnom zaostatku, ali smo onda u finišu treće uspeli da dođemo do preokreta i čak na startu poslednje deonice povedemo sa 3 razlike.

Međutim, hrvatski igrači se nisu predavali i uspeli su da se domognu izjednačenja i onda u neizvesnoj završnici Prlainović postiže gol u poslednjem minutu koji je odlučio pobednika.

Ipak, epitet igrača meča i možemo slobodno reći novog asa svetskog formata koga smo dobili treba da ide u ruke našeg najmlađeg reprezentativca i debitanta na ovom takmičenju - Ognjena Stojanovića.

Ognjen Stojanović je kao debitant postigao 3 gola
Ognjen Stojanović je kao debitant postigao 3 golafoto: Starsport©

Postigao je tri gola u najvažnijim momentima i onda oduzeo loptu Hrvatima u poslednjem napadu na meču i time osigurao pobedu, ali i plasman Srbije u polufinale i verovatno prvo mesto u grupi.

Poslednji meč igramo protiv Kazahstana, dok će Hrvati odmeriti snage sa Australijom.

SRBIJA: Pijetlović, Mandić, Stojanović 3, Ranđelović, Ćuk 2, Pijetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović 1, B. Mitrović. HRVATSKA: Bijač, Benić, Fatović 1, Lončar, Joković 4, Buljubašić 1, Vukičević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 1, Šetka, Garsija 2, Marcelić.

1 / 18 Foto: Starsport©

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

KRAJ UTAKMICE!

11:10 - Eksplodirale su sada tribine! Tražio je Andrija Prlainović šansu da zatrese mrežu, znao je koliko je to bilo važno i iskupio se za onaj promašeni peterac.

10:10 - Nismo uspeli da izdržimo sa igračem manje u ovoj odbrani, u poslednjim sekundama Fatović donosi izjednačenje.

10:9 - Uh koliko je ovo važno. U odsustvu onih iskusnih, odgovornost preuzima Ognjen Stojanović i postiže svoj treći pogodak.

9:9 - Ne, ne i ne! Previše grešaka u manje od 30 sekundi srpskih vaterpolista i to se završava petercem za Hrvatsku, a Maro Joković to ne promašuje.

9:8 - Opustili su se malo srpski vaterpolisti sada. Garsija je izveo kontranapad i vratio svoju reprezentaciju u igru za pobedu.

Kakva sada šteta, Marcelić je odbranio Prlainoviću peterac.

9:7 - Evo pogotka za Hrvatsku, ponovo Maro Joković.

9:6 - Čini se da naši momci sada lome utakmicu, ponovo je strelac mladi Stojanović. Odlično je i što je Hrvatska ostala bez bekova koji su svi zaradili po 3 lične greške i neće moći da igraju u nastavku.

Kraj treće četvrtine u kojoj smo zaigrali kako možemo.

8:6 - Potpuni preokret na Tašmajdanu. Jakšić je izborio novi peterac, a neumoljiv je Filip Filipović.

7:6 - Prvo vođstvo za Srbiju na utakmici na minut i po do kraja treće četvrtine. Sjajno smo izveli kontru, a Stefan Mitrović je savladao Marcelića.

6:6 - Promašio je u napadu sa igračem više, ali zato pogađa sada iz velike daljine.

5:6 - Meč sa najviše isključenja do sada na turniru. Mi smo sada imali dva igrača manje, što Hrvati koriste da preko Jokovića stignu do novog vođstva.

5:5 - Evo gola koji smo čekali, a postigao ga je mladi Ognjen Stojanović.

Kraj prvog poluvremena! Nije baš bila dobra igra srpske reprezentacije u prve dve četvrtine, odličan je bio i golman hrvatske Marcelić.

4:5 - Nije dobro, Filipović je zaradio drugu ličnu. Hrvati koriste igrača više preko Buljubašića.

Filip Filipović
Filip Filipovićfoto: Starsport©

4:4 - Probudio se Filip Filipović. Odmah je iskoristio igrača više koga smo dobili.

3:4 - Kakav kiks naše odbrane i prelep pogodak Garsije! Imali smo igrača više u odbrani, a primili smo gol, ali ne običan. Fantastičan lob nekadašnjeg španskog reprezentativca.

3:3 - Konačno stižemo do realizacije jednog napada sa igračem više. Ponovo Miloš Ćuk.

Miloš Ćuk
Miloš Ćukfoto: Starsport©

Kraj prve četvrtine u kojoj je naša reprezentacija igrala prilično loše u napadu sa igačem više i to će morati da se popravi čim pre.

2:3 - Brzo su hrvatski vaterpolisti iskoristili igrača više, lopta je odmah otišla na 2 metra, odakle je neumoljiv Vrlić.

2:2 - Brzo stižemo do izjednačenja. Vico je iznudio peterac, a Prlainović ga pretvorio u pogodak.

Andrija Prlainović
Andrija Prlainovićfoto: Starsport©

1:2 - Posle nekoliko neuspešnih napada na obe strane, ponovo Hrvatska vodi pogotkom Mara Jokovića.

1:1 - Kakav povratni udar Srbije! Bomba Miloša Ćuka koju Marcelić nije mogao da ukroti.

0:1 - Pogodak za hrvatsku iz peterca! Strelac je Vukičević nakon što je Jakšić skrivio prekršaj za najstrožu kaznu koja je izazvala negodovanje domaće publike.

20.45 - Tribine su pred početak solidno ispunjene, a tu je i bivši košarkaški reprezentativac Stefan Marković.

1 / 3 Foto: Espreso