VARDAR POKVARIO OPROŠTAJ MOMIRA ILIĆA: Makedonci su šampioni Evrope!
Vardar je pokvario oproštaj Momira Ilića, Foto: EPA/Sacha Steinbach

EHF LIGA ŠAMPIONA

Odbrana je zaustavila srpski tandem Nenadića i Ilića, a u napadu je noćna mora za Vesprem bio Fereira Moraeš

Vardar je novi rukometni šampion Evrope.

Iako je makedonski tim došao na fajnal-for Lige šampiona kao potpuni autsajder i uzdrman pričama o odlasku gazde Sergeja Samosnenka, pokazao je veliko srce i u Skoplje će odneti novu titulu šampiona Evrope. U finalu je, sa 27:24, pobeđen mađarski Vesprem za koji nastupaju srpski rukometaši Petar Nenadić i Momir Ilić kome je finalni duel bio poslednji u karijeri.

Momir Ilić je odigrao poslednju utakmicu u karijeri
Momir Ilić je odigrao poslednju utakmicu u karijeri foto: EPA/Sacha Steinbach

Vardar je bio sjajan u finalu. Odbrana je zaustavila srpski tandem Nenadića i Ilića, a u napadu je noćna mora za Vesprem bio Fereira Moraeš koji je postigao četiri gola u prvom poluvremenu. Poveo je makedonski tim sa 6:4, a onda je samo povećavao razliku pa se na poluvreme otišlo sa Vardarovih plus pet 16:11. Uspeo je Vesprem da se približi na 20:19, ali više od toga nije mogao pa su tako Makedonci upropastili oproštaj od rukometa Momira Ilića.

Rukometaši Vardara novi su šampioni Evrope
Rukometaši Vardara novi su šampioni Evrope foto: EPA/Sacha Steinbach

Najefikasniji u redovima Vardara bio je Fereira sa šest golova, pratili su Kristopans sa četiri i Karačić sa tri gola. U poraženom timu Tonesen je postigao pet golova, a Nenadić četiri. U borbi za treće mesto Barselona je bila bolja od Kilcea - 40:35.