HRVATI NA EP - ORLOVI PALI U ZADRU: Srbija se uzda u Vatrene!
Detalj sa meča u Beogradu, Foto: Starsport©

Kvalifikacije za EP U RUKOMETU

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite u lajv-blogu na Espreso.co.rs.

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Zadru od selekcije Hrvatske rezultatom 27:23 meču 4. kola grupe 2 kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020.

Poveli su naši sa dva brza gola na samom početku meča, ali je nakon toga Hrvatska preuzela konce igre i do kraja meča je imala prednost.

Pokušali su Orlovi u drugom delu da se vrate u igru, prikazali su mnogo bolju igru, ali su Vatreni pokazali kvalitet i bez problema slavili.

Od tog trenutka Srbija više nije uspevala da ozbiljnije zapreti domaćoj selekciji, koja je pobedom 27:23 obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija u poslednja dva kola gostuje belgiji i dočekuje Švajarsku i ukoliko Hrvatska odradi svoj deo posla maksimalno ozbiljno vrlo je moguće da će poslednji meč odlučivati o drugom mestu. Srbiji bi protiv Švajcarske bio neophodan trijumf sa više od 5 golova.

KRAJ: Hrvatska - Srbija 27:23

27:22 - Treći gol Zelenovića u drugom poluvremenu. Ostalo je još

27:21 - Mamić snažnim udarcem pogađa mrežu.

25:20 - Ostalo je još pet minuta do kraja utakmice - potrebna nam je dobra odbrana ukoliko želimo da se vratimo u ovaj meč.

24:19 - Vanja Ilić ne uspeva da realizuje sedmerac.

23:17 - Nesrećno smo primili gol, Cupara je sam ubacio loptu u mrežu.

22:17 - Srbija nastavlja da prati Hrvate, Vorkapić sjajno vara Ivića, ali Duvnjak pokazuje klasu i ponovo pogađa.

21:16 - Duvnjak još jednom pokazuje kakav je šuter - Cupara ništa nije mogao.

19:15 - Vranković opet odbija nalet Srbije

18:15 - Majstorija Sretenovića - možda i najlepša akcija na meču! Srbija igra znatno bolje u nastavku.

18:14 - Ponovo odlični Vanja Ilić postiže gol.

17:13 - Srbija se opet dobro brani i ponovo to pretvara u sjajnu kontru za gol Vanje Ilića koji tera Červara na novi tajm-aut

POLUVREME: Hrvati su napravili osetnu prednost i biće veoma teško našim momcima da se vrate u ovaj meč.

17:11 - Hrvatska vodi sa plus šest na poluvremenu.

15:9 - Štrlek pogađa sa sedmerca za plus šest Hrvatske.

13:7 - Nastavlja Hrvatska da teroriše sprski gol.

9:5 - Uspela je Srbija preko Pešića da smanji prednost, ali je Hrvatska preko Duvnjaka vratila četiri gola prednosti.

6:3 - Greše Srbi, a Hrvati koriste svaku priliku.

4:3 - Imala je Hrvatska dva gola prednosti, ali je Pušica smanjio na gol zaostatka.

3:2 - Iskoristila je Hrvatska sedmerac za izjednačenje i brzu kontru za preokret.

0:2 - Poveli su Orlovi golovima Pušice i Ilića.

20.30 Počeo je meč, prvi napad ima Srbija.