NA 10. KILOMETRU VIDEO TRIJUMF: Kenijac i Hrvatica pobedili na polumaratonu, i Srbi osvojili medalje!
Džoš Kipruto je pobegio u polumaratonu, Foto: Starsport©

32. Beogradski Maraton

Kipruto je dominantno trijumfovao u ovoj trci

Kenijac Džoš Kipruto i Hrvatica Matea Parlov pobednici su polumaratonske trke na 32. Beogradskom maratonu. Kipruto je stazu od 21 kilometar istrčao u vremenu 1:07,12, ispred srpskog atletičara Milan Mitrovića (1:08,30) i Švajcarca Fejba Dounsa (1:10,23).

- Na 10. kilometru sam video da ću da pobedim. Moj najbolji rezultat polumaratona je sat i dva minuta. Veoma dobra organizacija trke - rekao je Kipruto novinarima posle trke.

Mate Parlov je slavila u polumaratonskoj trci
Mate Parlov je slavila u polumaratonskoj trcifoto: Starsport©

Parlov je ostvarila vreme 1:14,33 i pobedila ispred Karoline Čerono iz Kenije (1:15,07), dok je srpska takmičarka Teodora Simović završila na trećem mestu (1:16,23).