AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE: Srbija krenula u napad na svetsku krunu pobedom nad Hrvatima!
Hokejaši Srbije su pobedili Hrvatsku, Foto: hockeyserbia.com

Odličan start

Naši momci su imali sjajnu podršku sa tribina

Objavljeno: 10:56h

Reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Svetskom prvenstvu druge divizije A grupa koje se od 9. do 15. aprila održava u Beogradu.

Naši hokejaši su posle velike borbe u derbiju prvog kola savladali Hrvatsku sa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

Srpski oklopnici napravili su pravi podvig ako se u obzir uzme činjenica da je u selekciji Hrvatske Šon Morison, svojevremeno 19 pik na NHL draftu i igrač sa velikim iskustvom iz najjače hokejaške lige sveta.

Međutim, silno motivisani igrači Srbije, nošeni sjajnom podrškom sa tribina, zabeležili su vrlo važan trijumf.

Srpski hokejaši su ostvarili nimalo laku pobedu
Srpski hokejaši su ostvarili nimalo laku pobedufoto: hockeyserbia.com

Srbija je povela u 14. minutu golom Marka Sretovića na asistenciju Viktora Kastela i tako na najbolji način krunisala brojčanu prednost na ledu posle isključenja Bruna Ficura. Ipak, Hrvati su samo tri minuta kasnije uzvratili, a izjednačujući gol postigao je Ivan Janković.

Srbija je nastavila sa čvrstom igrom i u drugoj trećini, a Pavel Popravka je u 31. minutu doneo novo vođstvo, posle odličnih dodavanja Nemanje Vučurevića i Pavla Podunavca.

Pitanje pobednika rešeno je u poslednjem minutu, kada je nakon asistencija Brkušanina i Sretovića Aleksa Luković smestio pak u mrežu za veliku radost naših hokejaša na ledu i navijača na tribinama.