PRE 7 GODINA OSTAO INVALID I JOŠ NEMA POBEDU U SVETSKOM KUPU: Ali Nemac je postao prvak sveta u ski skokovima!
Markus Ajzenbihler je novi šampion sveta, Foto: EPA/Christian Bruna

Kakav podvig

Izgubio je osećaj u nogama, mesecima nije mogao da se kreće, već se bio oprostio od sportske karijere, ali...

Nemački ski skakač Markus Ajzenbihler osvojio je zlatnu medalju na velikoj skakaonici na Svetskom prvenstvu u Austriji.

Ajzenbihler, koji još nije upisao pobedu u Svetskom kupu, u Insbruku je slavio sa 279,4 osvojena boda, odnosno skokovima od 131,5 i 135,5 metara.

Ajzenbihler jer 27-godišnji policajac koji je pre samo nekoliko godina zamalo završio kao invalid. On je 2012. doživeo težak pad u Oberstdorfu i slomio treći pršljen i još nekoliko nagnječio.

Markus Ajzenbihler je svojevremeno ostao bio nepokretan
Markus Ajzenbihler je svojevremeno ostao bio nepokretanfoto: EPA/Christian Bruna

Izgubio je osećaj u nogama, mesecima nije mogao da se kreće, već se bio oprostio od sportske karijere, ali se izborio sa svojim demonima i dve godine kasnije je opet skakao u Oberstdorfu.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Karl Gajger (267,3 bodova), dok je treći bio Švajcarac Kilijan Pajer (266,1).

Novi šampion je u prvoj seriji bio iza šampiona Novogodišnje skakaonice Rjojua Kobajašija, ali je Japanac u drugoj skočio devet metara manje i ostao bez medalje.