HVALA TI, LINDZI, ZVEZDA ZAUVEK: Vonova osvojila medalju i otišla u istoriju!
Lindzi Von, Foto: EPA/Valdrin Xhemaj

KRAJ

Legendarna Amerikanka je u Oreu pre 12 godina osvojila svoje prve dve medalje, srebra u spustu i superveleslalomu

Objavljeno: 10.02.2019. 15:45h

Američka skijašica Lindzi Von osvojila je bronzanu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu u Oreu, u svojoj poslednjoj trci u karijeri.

- Ovo je sve što sam želela danas. Moram da priznam da sam bila malo nervozna, verovatno i najnervoznija u životu. Želela sam ovako da žavršim karijeru - rekla je Von posle trke.

Lindzi Von
Lindzi Vonfoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Osvajanjem bronze Von je postavila još jedan rekord pošto je postala prva skijašica koja je osvajala odličja na šest svetskih prvenstava. Legendarna Amerikanka je upravo u Oreu pre 12 godina osvojila svoje prve dve medalje, srebra u spustu i superveleslalomu. Ona je karijeru završila sa dva svetska zlata, tri srebra i tri bronze.

- Hvala ti Lindzi. Zvezda zauvek - pisalo je na jednom od transparenata pored staze u Oreu.

Titulu svetske šampione u spustu odbranila je Slovenka Ilka Štuhec koja je trku završila u vremenu 1:01,74. Srebrna medalja pripala je Korin Suter iz Švajcarske koja je za pobednicom zaostala 23 stotinke, dok je Von od Štuhec bila sporija za 49 stotinke.