PRVI MEČ SRBIJE NA SP BIO JE SPEKTAKL: Orlovi i Rusi odigrali duel za infarkt, poslednji napad rešio konačni ishod!

SVETSKO PRVENSTVO U DANSKOJ I NEMAČKOJ

Jedna od luđih rukometnih utakmica koje smo u poslednje vreme imali prilike da gledamo

Objavljeno: 19:42h

Potpuna ludnica na prvoj utakmici Svetskog prvenstva u rukometu (Danska i Nemačka su organizatori) koju je odigrala naša reprezentacija.

Srbija i Rusija su posle velike borbe odigrale nerešeno rezultatom 30:30.

Lazar Kukić, jedan od najboljih igrača Srbije na ovom meču
Lazar Kukić, jedan od najboljih igrača Srbije na ovom meču foto: AP

Tokom prvog poluvremena viđen je više nego bizaran splet okolnosti, pošto su naši rukometaši bili bolji, ali je sudija držao Rusku reprezentaciju u igri velikim brojem sedmeraca, o čemu smo vam već pisali.

Ključne momente videli smo u 56. minutu, kada je Nenadić na magičan način pogodio spolja za 28:27, a onda je na drugoj strani Cupara skinuo zicer Rusima, posle čega je Srbija uzela tajm-aut i imala je napad za novih +2. Tada je Vujić bio precizan i naš tim se odlepio na u tom momentu ogromnih 29:27, iako to čak nije bila ni najveća prednost koju smo imali. Tada je život značila.

Marsenić i Pušica
Marsenić i Pušica foto: AP

Ali, Rusi su se vratili u meč, izjednačili i na kraju su promašili šut za pobedu, ali samo osam sekundi pošto je Lazar Kukić imao prvi promašaj ove večeri, osam sekundi pred kraj, kada mu je golman Oleg Grams odbranio zicer.

Ono što iz ovog remija može da bude negativna stvar je povreda Zelenovića koji nije mogao sam ni da izađe sa terena, pa su ga saigrači izneli. Nadamo se da neće morati da na ovaj način završi Svetsko prvenstvo.

Najefikasniji u redovima Rusije bio je Timur Dibirov sa 12 golova, dok su kod Srbije najbolji bili Nemanja Ilić sa šest i Lazar Kukić sa pet golova, ali ovaj drugi će meč pamtiti po tom promašaju na osam sekundi pred kraj, posle koga je plakao, jer je tim golom mogao našoj reprezentaciji da donese i trijumf.

Pogledajte i trenutno stanje na tabeli:

Orlovi će u subotu u drugom kolu odmeriti snage sa višestrukim prvakom sveta, Francuskom.