DŽABA PREDNOST NA POLUVREMENU: Švedska posle velike drame bolja od Srbije!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije, Foto: Beta/Saša Đorđević

EP, ŽENSKI RUKOMET

Prvi poraz naše reprezentacije na Evropskom prvenstvu

Objavljeno: 19:41h

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u 2. kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj od Švedske rezultatom 22:21.

Srpske rukometašice su odigrale vrlo dobro prvo poluvreme u Nantu, gde su na pauzi vodile sa 13:11. Odbrana naših je zaustavila švedske bekove, na golu je Katarina Tomašević odbranila dva sedmerca, dok su u napadu briljirale Katarina Krpež Šlezak sa pet i Sanja Radosavljević sa četiri gola.

Međutim, iskustvo Šveđanki je došlo do izražaja u drugom poluvremenu, kada naše nisu uspele da iskontrolišu ekipu koja je poražena u prvom kolu od Danske.

šlo se u neizvesnu završnicu, Šveđanke su vodile do samog kraja, kada je u poslednjem napadu Srbije pogodila Jelena Lavko za 21:21. Ipak, tu nije biio kraj jer je Dženi Alm sjajno šutirala na pet sekundi pre završetka i donela pobedu Švedskoj.