KRPEŽ POČISTILA POLJAKINJE: Ubedljiva pobeda srpskih rukometašica na startu Evropskog prvenstva!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na prvom meču Evropskog prvenstva, Foto: EPA/Filip Singer

ep, 1. kolo

U drugom kolu Evropskog prvenstva Srbija u nedelju igra protiv Švedske

Objavljeno: 19:53h

Rukometašice Srbije su pobedom startovale na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

U prvom kolu grupe A Srbija je u Nantu pobedila Poljsku sa 33:26, posle mnogo bolje igre u drugom poluvremenu.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića su sporo ušle u meč i u prvom poluvremenu uglavnom bile u rezultatskom zaostatku. Prva prava rešenja u napadu Srbija je počela da pronalazi sredinom prvog poluvremena, kada je serijom 5:1 došla do vođstva (9:8).

Katarina Krpež je bila najbolja na utakmici
Katarina Krpež je bila najbolja na utakmici foto: Dado Đilas

Na odmor se ipak otišlo sa minimalnom prednošću Poljske (13:14), a na početku drugog dela Srbija je imala dva gola zaostatka. Tada su naše rukometašice zaigrale mnogo bolje, preokrenule na 21:19, a nalet Srbije nije prekinuo ni tajm-aut poljskog selektora.

Serija našeg tima je nastavljena, ubrzo je bilo 28:21 za Srbiju i prvi bodovi na Evropskom prvenstvu su bili obezbeđeni.

Fenomenalnu partiju pružila je Katarina Krpež Šlezak koja je postigla 11 golova, Jelena Lavko i Jovana Stoiljković su dodale po pet golova.

U drugom kolu Evropskog prvenstva Srbija u nedelju igra protiv Švedske.