ČUDO OD DETETA ODVELO ITALIJU U FINALE: Srpkinje dobile protivnicu posle drame! Okršaj Bošković - Egonu odlučuje!
Paola Egonu odvela je Italiju u finale Svetskog prvenstva, Foto: EPA/Kiyoshi Ota

Postavila rekord svetskih prvenstava

Neverovatnu utakmicu je odigrala 19-godišnja devojka u plavom dresu sa osvojenih 45 poena

Objavljeno: 12:32h

Uh kakav će to biti dvoboj u finalu Svetskog prvenstva za odbojkašice! Meč za sladokusce igre na mreži, jer će se u borbi za svetski tron sastati Srbija i Italija.

Naše "gracije" dobile su protivnika u meču za titulu prvaka planete, a to će biti "azurine" koje su u drugom polufinalu savladale Kinu u neizvesnom meču 3:2, po setovima 25:18, 21:25, 25:16, 29:31, 17:15.

Kao i u prvom polufinalu između Srbije i Holandije, i u drugom je viđen spektakl dostojan polufinala šampionata sveta, a koji je izbacio novu zvezdu svetske odbojke.

Paola Egonu, tamnoputa 19-godišnjakinja u dresu Italije, pokazala je svetsku klasu, iako je tako mlada, baš kao i naša Tijana Bošković, a mnogi smatraju da će taj duel baš u finalu i odlučiti pobednika i novog svetskog prvaka.

Paola Egonu je ostvarila rekord Svetskih prvenstava
Paola Egonu je ostvarila rekord Svetskih prvenstava foto: EPA/Kiyoshi Ota

Što se tiče samog meča, ogromna drama je viđena u četvrtom i petom setu. Kineskinje su u četvrtom setu spasile dve meč lopte i uspele da izbore takozvani odbojkaški "taj-brejk", ali tamo je ponovo zablistala pomenuta Egonu.

Ona je postavila i rekord Svetskih prvenstava pošto je osvojila neverovatnih 45 poena na meču. Impresivno! Ukupno preko nje je išlo 88 napada i prošla je 39 puta.

Pored nje, u timu Italijanki istakle su se i Mirjam Sila sa 23 poena i Ana Danesi sa 12. Na drugoj strani Tin Žu je osvojila 26, Ni Jan je dodala 17, dok je Ćinjue Jan zabeležila 16.

Tako će u subotu od 12.40 po našem vremenu Srpkinje i Italijanke odlučiti ko će biti novi vladar planete.

One su se tokom dosadašnjeg takmičenja već jednom sastale i slavile su naše odbojkašice.