SAVIĆEVI PULENI DEKLASIRANI: Filipović i družina razbili Zvezdu na premijeri Lige šampiona!
Dejan Savić nije navikao da gubi sa ovolikom razlikom, Foto: Beta/Branislav Božić

vaterpolo lš

Vaterpolisti Crvene zvezde porazom su započeli nastup u Ligi šampiona

Objavljeno: 22:28h

Italijanski Pro Reko, osmostruki prvak Evrope i tim koji je poslednjih 13 godina vladajući šampion svoje zemlje, ubedljivo je savladao Crvenu zvezdu sa 17:4 (1:1, 3:2, 6:1, 7:0).

Igrači Dejana Savića poveli su golom Kristijana Šulca nakon tri minuta igre, ali je Filip Filipović izjednačio i to je bio rezultat prve četvrtine. Crveno-beli su se dobro držali i u drugoj deonici, koja je pripala Pro Reku rezultatom 3:2, ali je u trećoj i četvrtoj usledio potpuni potop beogradskog kluba.

Dejan Savić - veliki šampion
Dejan Savić - veliki šampion foto: Beta

Crvena zvezda je u trećoj i četvrtoj četvrtini postigla samo jedan gol, primila 13 za ubedljiv poraz na početku nove sezone u Ligi šampiona.

Osim Šulca golove za crveno-bele postizali su Tankosić, Vasić i Bitadze, dok je sa druge strane Ivović bio najefikasniji sa 4 gola, tri je postigao Kejs, a po dva Bukić, Aikardi i Filipović. Po jednom su se u strelce upisali Mandić, Molina, Veloto i Ekenike.

Crvena zvezda će u sledećem kolu dočekati Barselonetu, 3. novembra.