SVAKOJ SERIJI DOĐE KRAJ: Srbija posle 22 osvojena seta u nizu izgubila od Japana!
Srpske odbojkašice su doživele prvi poraz na Svetskom prvenstvu, Foto: Promo/OSSRB

Svetsko prvenstvo za odbojkašice

Nažalost, naše "gracije" nisu zadržale oreol nepobedivosti

Objavljeno: 15:21h

Prvi poraz srpskih odbojkašica na Svetskom prvenstvu u Japanu, i to posle 22 uzastopno osvojena seta.

Sve do susreta sa domaćinom naše devojke nisu znale za izgubljeni set, a u ovom duelu su ih izgubile tri i na kraju su zasluženo poražene 3:1 (15:25, 25:23, 25:23, 25:23).

Skinut je oreol nepobedivosti sa fantastičnih "gracija" koje su opet sjajno ušle u meč, ali kako je vreme odmicalo sve su više upadale u ritam domaćih igračica i to se na kraju ispostavilo kao presudno.

Ana Bjelica nije uspela u potpunosti da odmeni Tijanu Bošković
Ana Bjelica nije uspela u potpunosti da odmeni Tijanu Bošković foto: Promo/OSSRB

Prvi set gotovo da je bio odigran savršeno, ali se već u njegovom finišu videla naznaka da Japanke polako pronalaze rešenja za igru Srpkinja i da ih polako hvataju u svoju mašinu.

Situacija se potpuno okrenula sredinom drugog seta kada su domaće igračice iskoristile momentum za preokret. Do kraja tog i u naredna dva seta na terenu je bila gotovo preslikana situacija.

I kad god bi naše igračice bile blizu ili povele, neočekivano su počinjale da prave nekarakteristične greške i to nas je odvelo u poraz.

Milena Rašić je bila naša najbolja igračica
Milena Rašić je bila naša najbolja igračica foto: Odbojkaški savez Srbije

Ipak, gubitak ovog meča neće uticati na plasman naših igračica među 6 najboljih reprezentacija i u treću rundu takmičenja, ali i dalje nije obezbeđeno prvo mesto u grupi.

Sada i Srbija, i Holandija i Japan imaju po 7 pobeda i jedan poraz, ali naš tim i dalje ima najbolji set količnik.

Srpskim odbojkašicama je sad ostala još utakmica protiv Holandije u drugoj fazi
Srpskim odbojkašicama je sad ostala još utakmica protiv Holandije u drugoj fazi foto: Odbojkaški savez Srbije

U našoj reprezentaciji je najbolja bila Milena Rašić sa 20 poena, a pratile su je Ana Bjelica sa 14 i Mihajlović i Buša sa po 13. Interesantno je da selektor Terzić na ovom meču uopšte nije uvodio Tijanu Bošković.

Što se top 6 faze tiče, po 3 prvoplasirane selekcije iz E i F grupe izboriće plasman u treću rundu takmičenja, koja će biti odigrana u Nagoji. Pobednici grupa će žrebom biti razdvojeni u dve grupe, a zatim će se žrebati trećeplasirane selekcije. Ukoliko u istoj grupi budu prvoplasirane i trećeplasirane selekcije iz iste grupe u drugoj fazi, drugoplasirane selekcije će automatski biti raspoređene u suprotne grupe.