HRABRA SRBIJA OSTALA BEZ MEDALJE: Grbićevi ratnici imali prednost od 1:0, Ameri brutalnim preokretom do bronze!

sp, borba za bronzu

Sva dešavanja mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Odbojkaška reprezentacija Srbije imala je priliku da osvoji bronzanu medalju na 19. Svetskom prvensvtu u Italiji i Bugarskoj, ali su ipak SAD bile jače i rezultatom 3:1 u setovima došle su do odličja.

Izabranici Nikole Grbića su svojim zalaganjem i požrtvovanom igrom kupili i publiku. Pokazali su momci kako se bori za grb i definitvno su zaslužili da odu kući sa medaljom, ali od toga nije bilo ništa.

Iako su vodili sa 1:0 u setovima i u trećem imali set loptu za 2:1, Ameri su pokazali da je kod njih odbojka ipak na ozbiljnom nivou.

Selekcija Srbije je poražena u polufinalu od Brazila sa 3:0, dok su Ameri ispali od Poljaka. Finale je na programu od 21.15.

Orlovi su u prvoj fazi takmičenja već igrali sa reprezentacijom Sjedinjenih američkih država i doživali su poraz - 3:2, pa tako ni u jednom navratu nisu uspeli da skinu taj veliki skalp.

Sva dešavanja možete da pratite na našem lajv-blogu:

17:23 - Ameri su na tri poena od bronze!

12:16 - Drugi tehnički tajm-aut u ovom setu možda će biti poslednji na utakmici. Kada Anderson servira, serije su neminovne.

11:15 - Ameri su pred pobedom. Serija 5:0...

11:10 - I dalje je klasićna klackalica!

3:3 - Kako je završen treći set, tako je počeo četvrti set. Klackalicom...

0:1 - Ameri su poenom započeli četvrti set!

30:32 - AMERI SU ISKORISTILI SVOJU PETU SET LOPTU! 2:1 za SAD.

29:30 - Sada Ameri imaju treću vezanu set loptu.

26:26 - Nismo ni ovu...

26:25 - Treća set lopta za Srbiju u trećem setu! Imali smo dve kontre kod p'rve dve, ali ih nismo iskoristili.

24:23 - Srbija ima prvu set loptu u ovom setu!

22:22 - Rovovska bitka!

17:17 - Velika borba u trećem setu! Sjajan prijem Katića prethodio je ovom izjednačenju.

11:14 - Nova serija Amera od tri vezana poena, Nikola Grbić je morao da sazove tajm-aut.

11:12 - I dalje se ovaj set lomi.

9:10 - Ameri su preokrenuli, pa i povećali prednost na +4, ali su se naši ipak vratili u igru. I dalje mnogo grešaka na obe strane.

4:2 - Srbija je bolje otvorila treći set!

AMERI SU PORAVNALI NA 1:1 U SETOVIMA!

15:23 - Međutim, nova mini-serija Amera za novih +8.

15:20 - Ipak se probudio naš tim koji se sada vraća na -5!

1 / 12 Foto: Odbojkaški savez Srbije

10:18 - Razbili su nas Ameri u ovom periodu igre. Veoma slična stvar u odnosu na prvi set je što su u prvom oni sebi "pucali u noge", a u drugom smo tu ulogu preuzeli mi.

8:17 - Crno nam se piše u ovom setu! Šest grešaka našeg tima u ovom setu, tačno to je i napravilo razliku.

5:8 - Ameri po prvi put na meču na +2, a onda i na +3!

0:0 - Počinje drugi period igre! Samo da Grbićevi puleni ovako nastave...

25:23 - SRBIJA VODI SA 1:0 U SETOVIMA!!!

24:22 - Dve set lopte za Srbiju. Veoma iskusno odigrana završnica seta!

17:14 - Mnogo grešaka Amerikanaca, zato je Srbija stigla do prve prednosti i naterala trenera Džona Speroua (poprilično smešno ime, posebno ljubiteljima "Pirata sa Kariba") da poen posle tehničkog, sazove "pravi" tajm-aut.

15:13 - Dugačka razmena, na kraju koje je Atanasijević doneo jedan od ključnih poena Srbiji. Iako su se pobacali po celom terenu, Amerikanci nisu bili ni blizu da se odbrane. Od bloka je lopta otišla u aut.

12:10 - Dobar blok i prednost je ponovo dva (2) poena! Malo su se "pecnuli" Amerikanci u ovom momentu. pa je rezultat porastao na 13:11.

11:10 - Iznivelisala se naša minimalna prednost od 2 poena, ali mora se priznati da se za sada vrhunski odupiremo američkim divovima.

8:6 - Srbija ima prednost na prvom tehničkom tajm-autu.

6:6 - Izjednačena igra na početku meča.