SRBIJA U POLUFINALU: Delfini bolji od Japana, a sada je na redu pravi klasik!

SVETSKI KUP

Nova pobeda Delfina u Berlinu

Objavljeno: 20:34h

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog kupa u Berlinu, pošto su u četvrtfinalu savladali Japan sa 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).

U polufinalu nas čeka pravi derbi i duel sa reprezentacijom Mađarske.

“Delfini” su u četvrtfinalu bili bolji od Japana, koji je, iako autsajder, odlično otvorio utakmicu i punih šest minuta nije primio gol.

U tom periodu Japanci su vodili sa 2:0, na kraju prve četvrtine imali su prednost od jednog gola (3:2), ali je sve došlo na svoje mesto već u drugoj četvrtini koju je Srbija dobila sa 6:2.

Do kraja meča pobeda igrača Dejana Savića nije dolazila u pitanje, pa će Srbija u polufinalu igrati protiv Mađarske, koja je danas bila bolja od selekcije SAD 10:8.

Četvorostruki strelac u pobedničkoj ekipi bio je Dušan Mandić, dok je Gavril Subotić postigao 3 gola.