POBEDA KOJA JE BILA POTREBNA: Odbojkaši se uspavali, ali se na vreme razbudili za prvi trijumf na Svetskom prvenstvu!

Svetsko prvenstvo za odbojkaše

Vraćaju se na pobednički put posle poraza od SAD-a

Objavljeno: 22:36h

Srbija je uspela da se iskupi za poraz od SAD i zabeleži prvi trijumf na Svetskom prvenstvu. Posle dosta problema na startu su, u kombinovanom sastavu, uspeli da slome otpor Kameruna - 3:0 (30:28, 25:16 i 25:17).

Vodila je Srbija na početku meča sa 8:3, ali kako je set odmicao tako su Kamerunci smanjivali prednost Srbije, da bi u finišu i poveli sa 19:18. Srbija je posle tajm – auta povela sa 20:19, pa 23:21 i 24:22.

Kamerunci su izjednačili, a Lisinac je Srbiji doneo treću set loptu – 25:24, ali je Ivović pogrešio na servisu. Posle greške na mreži Kamerunaca, Srbija je povela sa 26:25 (4. set lopta), ali je Lisinac pogrešio na servisu.

Dražen Luburić je bio naš najbolji poenter na ovom meču
Dražen Luburić je bio naš najbolji poenter na ovom meču foto: Promo/OSSRB

Luburić je poentirao za 27:26, ali je Kamerun ponovo izjednačio. Ponovo je Luburić bio precizan u napadu za 6. set loptu Srbije – 28:27. Nije je Srbija iskoristila, ali je zato Lisinac 7. set loptu pretvorio u konačnih 30:28, za vođstvo Srbije od 1:0.

U drugom setu se od starta vodila ravnopravna borba, da bi Srbija, najviše zahvaljujući sjajnim servisima Luburića, povela sa 11:6, ali je Kamerun smanjio na 12:9. Srbija je zatim stigla do prednosti od 16:11, a zatim povećavala razliku do konačnih 25:16.

Marko Ivović i Neven Majstorović u odbrani požrtvovani
Marko Ivović i Neven Majstorović u odbrani požrtvovani foto: Promo/OSSRB

Srbija je u trećem setu vodila sa 8:3, pa 12:5 i 16:9. U nastavku je bilo 19:10, ali je Kamerun smanjio na 19:15, da bi Srbija, posle tajm – auta Grbića, povela sa 22:15. Srbija je treći set dobila sa 25:17, a meč sa maksimalnih 3:0.

Najviše poena u našoj reprezentaciji imao je Dražen Luburić 19, a njega je pratio Nemanja Petrić sa 12.

U poraženoj ekipi najviše se istakao Vunembaina sa 13 ostvarenih poena.

Srećko Lisinac u akciji
Srećko Lisinac u akciji foto: Promo/OSSRB

Srbija je sutra (petak, 14. septembar) slobodna, a u trećoj utakmici u C grupi, igraće u subotu, 15. septembra protiv Tunisa od 17.00 časova.

Lider grupe C Amerika je ostvarila i drugu pobedu, pošto su savladali Australiju što je njihov drugi poraz, Kamerun ima isti skor kao naš nacionalni tim, dok Tunis i Rusija tek trebaju da odigraju svoju utakmicu.