HAMILTON POSTAO REKORDER! Britanac došao do pol pozicije na domaćoj stazi! (FOTO)

SVAKA ČAST

Šesta pol pozicija u karijeri u Silverstonu za tamnoputog vozača

Objavljeno: 17:21h

Vozač Mercedesa Luis Hamilton osvojio je danas pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Velike Britanije u Formuli 1.

Hamiltonu je to 50. pol pozicija u Mercedesu, peta vezana i rekordna šesta na stazi u Silverstonu.

Aktuelni šampion je najbrži krug prešao za minut i 25,892 sekunde, ispred dva vozača Ferarija.

Luis Hamilton grabi ka pol poziciji
Luis Hamilton grabi ka pol poziciji foto: EPA/Geoff Caddick

Bio je 0,044 sekunde brži od drugoplasiranog Sebastijana Fetela, a 0,098 od Kimija Raikonena, koji je treći. Potom slede Valteri Botas, Maks Ferstapen, Danijel Rikardo i drugi. Britanski gran pri počeće u nedelju u 15.10.

BONUS VIDEO LUDNICA: Ovako su belgijski navijači u fan zoni u Moskvi slavili trijumf nad Brazilom