KAZNA JE UVEK SUROVA KAD PROPUSTIŠ ŠANSU: Srpkinje propustile tri meč lopte na 2:0, posle toga je poraz bio neminovan! (FOTO)

Liga nacija za odbojkašice

Naše odbojkašice su vodile u setovima i bile u idealnoj poziciji za trijumf, ali ga na kraju nisu ostvarile

Objavljeno: 11:50h

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je na kraju turnira 13. grupe IV vikenda I Lige nacija 2018. u Roterdamu. Holandija je u meču poslednjeg, 3. kola pobedila sa 3:2, po setovima 15:25, 19:25, 29:27, 25:17 i 20:18, posle 141 minuta igre.

Srpkinje su propustile šansu da savladaju Holandiju u meču u kome su izabranice Zorana Terzića izvanredno odigrale prva dva seta i povele sa 2:0, da bi potom propustile tri meč lopte u trećem setu i to je probudilo domaćina, koji je potpuno preokrenuo rezultat i na kraju zasluženo slavio.

Jovana Stevanović u akciji na mreži protiv Holandije
Jovana Stevanović u akciji na mreži protiv Holandijefoto: ossrb.org

Reprezentaciji Srbije nisu pomogle ni poenterski raspoložene Tijana Bošković sa 33 i Milena Rašić sa 21.

Srpska odbojkašice su propustile ukupno četiri meč lopte protiv Holandije
Srpska odbojkašice su propustile ukupno četiri meč lopte protiv Holandijefoto: ossrb.org

Poslednji, V vikend će se odigrati 12 – 14. juna, a Srbija će igrati u 20. grupi u Santa Feu, u Argentini, sa domaćinom, SAD i Korejom.

Jovana Stevanović u dresu ženske odbojkaške reprezentacije Srbije
Jovana Stevanović u dresu ženske odbojkaške reprezentacije Srbijefoto: ossrb.org

Finalni turnir će se odigrati od 27. juna do 1. jula u Nanđingu, a pored Kine nastupiće i 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.

BONUS VIDEO: Novica Veličković pozdravlja Grobare