PAO I ŠAMPION EVROPE: Odbojkaši Srbije kroz novu dramu do nove pobede u Ligi nacija! (FOTO)

LIGA NACIJA

Sledeći meč 3. juna reprezentacija Srbije igra protiv Australije

Objavljeno: 19:37h

Odbojkaši Srbije pobedili su posle pet setova Rusiju 3:2 (20:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:12), petom meču ovogodišnjeg izdanja Lige nacija.

Izabranici Nikole Grbića ostvarili su drugu pobedu zaredom, pošto su u petak, takođe, posle pet setova savladali Bugarsku.

"Orlovi" su ovim trijumfom došli do treće pobede u Ligi nacija, dok isti broj trijumfa imaju i aktuelni šampioni Evrope.

Dražen Luburić osvaja poen za Srbiju protiv Rusije
Dražen Luburić osvaja poen za Srbiju protiv Rusije foto: Beta

Do sredine prvog seta Srbija je bila ravnopravan rival Rusiji i imala je minimalnu prednost. Rusi su prvo put poveli sa 11:10, a zatim su vodili sa 16:13, da bi prvi set rešili u svoju korist sa 25:20.

Mnogo bolje je Srbija zaigrala u drugom setu, pa je vodila sa 8:5 i 16:11. Smanjili su Rusi na 16:14, pa 17:16, a zatim izjednačili na 18:18. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija prva stigla do set lopte – 24:23. Ivović je iskoristio šansu za 25:23 i Srbija je izjednačila na 1:1 u setovima.

Nikola Grbić deli svojim igračima savete
Nikola Grbić deli svojim igračima savete foto: Beta

Srbija je u trećem setu povela sa 6:3, ali su Rusi serijom 5:0 preokrenuli na 8:6 u svoju korist. Izjednačila je Srbija na 11:11, a zatim povela sa 12:11, pa 14:12. Vodila je Srbija potom sa 18:13, a Rusi su, slično kao u drugom setu, počeli da smanjuju razliku. Smanjila je Rusija na 19:17, pa je Nikola Grbić zatražio tajm – aut, nakon kojeg je Srbija stigla do 20:17. Asom kapitena Ivovića, Srbija je povela sa 23:19, a Rusi serijom 3:0 smanjili na 23:22. Imala je Srbija dve vezane set lopte (24:22), a iskoristila je drugu za konačnih 25:23, za prednost od 2:1 u setovima.

Posle 3:3 na startu četvrtog seta, Rusija je povela sa 5:3 i zatim održavala razliku do 8:6, kada je Srbija poravnala. Usledilo je vođstvo Srbije od 12:11, ali su Rusi preokrenuli na 16:15. Vodila je Rusija sa 18:16, a Srbija izjednačila, ali je Rusija ponovo stekla dva poena viška – 21:19. U finišu je bilo 23:20, a na kraju 25:22 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Srećko Lisinac i Fražen Luburić pokušavaju da zaustave reprezentativca Rusije
Srećko Lisinac i Fražen Luburić pokušavaju da zaustave reprezentativca Rusije foto: Beta

Srbija je u petom setu povela sa 2:0 i tu prednost održavala do 6:4, kada su Rusi izjednačili na 6:6. Srbija odgovorila na isti način, sa dva vezana poena za 8:6 na promeni strana. Krsmanović je blokom povećao na 9:6, ali su potom Rusi smanjili na 10:9, pa je Nikola Grbić zatražio tajm – aut. Rusija je posle predaha sa dva nova poena stigla do prvog vođstva u petom setu – 11:10.

Izjednačila je Srbija, a zatim su ekipe naizmečnično osvajale poene do izjednačenja Srbije na 12:12, kada je Luburić asom ponovo doneo vođstvo Srbiji od 13:12. Posle tajm – auta, usledila je i greška Rusije za 14:12 za Srbiju. Lisinac je iskoristio prvu meč loptu za 15:12 i trijumf Srbije od 3:2.