Srpkinje povele, pa stale protiv Brazila: Prvi poraz za šampionke Evrope u Ligi nacija!

Šteta

Dobro je krenulo, međutim, u nastavku igre su za nijansu bolje bile Brazilke

Objavljeno: 08:32h

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz u I Ligi nacija 2018. Brazil je u Barueriju, u poslednjem, 3. kolu 4. grupe I vikenda, pobedio sa 3:1, po setovima 23:25, 25:22, 25:14 i 25:21, posle 118 minuta igre.

Prvi set je počeo izjednačenom igrom, u kojoj je Srbija imala minimalnu prednost. Vodila je Srbija sredinom seta sa 11:8, a onda je Brazil serijom 5:0 preokrenuo na 13:11. Izjednačila je Srbija na 14:14, a zatim povela sa 16:15. Ponovo je Brazil poveo, sa 17:16 i prednost održavao do 19:18. Srbija je serijom 3:0 povela sa 21:19, a Brazil izjednačio na 22:22 i 23:23. Sa dva vezana poena, Srbija je prvi set dobila sa 25:23 i povela sa 1:0.

Brankica Mihajlović
Brankica Mihajlovićfoto: EPA/Sergei Ilnitsky

Brazil je poveo sa 5:2 na startu drugog seta, a Srbija smanjila na 5:4. Brazilke su nastavile u istom ritmu, pa je Srbija konstantno jurila prednost rivala i uspevala da je stigne, da bi potom sopstvenim greškama opet pružala priliku Brazilu da povede. Poveo je Brazil sa 18:15 u završnici, a Srbija poravnala, da bi potom bilo 21:18 za Brazil, koji je tu prednost sačuvao do kraja za konačnih 25:22 za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Vodila je Srbija u trećem setu sa 5:3 i 6:4, a zatim je Brazil serijom 5:0 poveo sa 9:6, pa 12:7. Smanjila je Srbija na 12:9, ali je tada usledio pad u igri, što je domaćin iskoristio i poveo sa 16:10, pa 21:11, a set je dobio sa 25:14 za vođstvo od 2:1 u setovima.

Srpske odbojkašice su doživele prvi poraz u Ligi nacija
Srpske odbojkašice su doživele prvi poraz u Ligi nacijafoto: EPA/Sergei Ilnitsky

U četvrtom setu je Brazil vodio od starta, ali se Srbija nije predavala. Uspela je čak u finišu da smanji na 22:20, ali to nije bilo dovoljno za izjednačenje. Brazil je četvrti set rešio u svoju korist sa 25:21, a meč je dobio sa 3:1.

Najefikasnije u srpskom timu bile su Mina Popović i Jovana Stevanović sa po 13 poena, dok je Brazil sa 18 predvodila Ana Beatris Korea.