Fenomenalna Nevena ispunila cilj u poslednjoj trci Lindzi Von! Neslavan kraj velike karijere lepe Amerikanke! (FOTO)
Nevena Ignjatović i Lindzi Von, Foto: EPA/Jeon Heon-Kyun/Reuters

Odličan nastup Srpkinje

Završena su skijaška takmičenja u ženskoj konkurenciji

Objavljeno: 08:51h

Završeno je i poslednje skijaško takmičenje u ženskoj konkurenciji na Zimskim Olimpijskim igrama u Pjongčangu, a Srbija može biti ponosna na svoju Nevenu Ignjatović.

Najbolja srpska skijašica ostvarila je svoj glavni cilj, zacrtan pre početka takmičenja, a to je da u svojoj omiljenoj disciplini "alpskoj kombinaciji", bude među prvih 20 takmičarki.

Nevena Ignjatović je zauzela 14. mesto u alpskoj kombinaciji
Nevena Ignjatović je zauzela 14. mesto u alpskoj kombinacijifoto: Reuters

I u tome je uspela, pošto je na kraju svega zauzela 14. poziciju u ukupnom plasmanu, sa samo 4,21 sekundu zaostatka za novom olimpijskom šampionkom Mišel Žisi iz Švajcarske.

Srpkinja je najpre u spustu sa vremenom 1:42,88 zauzela 16. poziciju, a potom u slalomu se plasirala na 10. mesto, što je ukupno bilo dovoljno da se ostvari 14. mesto sa vremenom 2.25,11.

Nevena Ignjatović tokom takmičenja u alpskom skijanju
Nevena Ignjatović tokom takmičenja u alpskom skijanjufoto: Reuters

Ono po čemu će se alpska kombinacija pamtiti jeste i to što je to bilo poslednje takmičenje u karijeri slavne Lindzi Von, ali ga je ona završila na neslavan način.

Lindzi Von je izletela sa staze u svojoj poslednjoj trci u karijeri
Lindzi Von je izletela sa staze u svojoj poslednjoj trci u karijerifoto: EPA/Jeon Heon-Kyun

Čuvena Amerikanka je bila odlična u spustu posle koga je zauzela prvu poziciju, ali je onda u slalomu napravila neverovatnu grešku i izletela sa staze i tako svojoj velikoj karijeri dala tragičan kraj.

BONUS VIDEO: Crno-beli na terenu u Plzenju