LINDZI VON MIRNO LI SPAVAŠ? Češka snouborderka osvojila zlato... ali u superveleslalomu! (VIDEO)
Ester Ledecka osvojila zlato, Foto: AP

PODVIG

I samu Ledecku je šokirao rezultat koji je postavila

Objavljeno: 12:19h

Češka skijašica Ester Ledecka napravila je veliko iznenađenje na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, pošto je danas osvojila zlatnu medalju u superveleslalomu.

Ledecka, koja se takmiči i u snoubordu, do zlata u superveleslalomu je stigla rezultatom minut, 21 sekunda i 11 stotinki.

I samu Ledecku je šokirao rezultat koji je postavila, jer je ubrzo nakon što je prošla kroz cilj i videla svoje vreme uzviknula:

- Kako se ovo dogodilo? Do danas sam mislila da sam bolja snouborderka... Mislila sam da će se ovo dogoditi kasnije u mojoj karijeri, ali ovo je sjajno - rekla je Čehinja nakon trke.

Srebrnu medalju je osvojila je šampionka iz Sočija, Austrijanka Ana Fajt sa samo stotinkom zaostatka. Tina Vajrater iz Lihtenštajna bila je treća s vremenom 1:21,22.

Švajcarkinja Lara Gut zauzela je četvrto mesto sa 12 stotinki zaostatka za pobednicom, dok je jedna od glavnih kandidatkinja za zlato, Amerikanka Lindzi Von bila šesta (1:21,49).

BONUS VIDEO: Navijači se poskidali na Jugu, a napolju minus