Nevena konačno izašla na stazu i u slabijoj disciplini bila je baš dobra! Zlato je uzela američka lepotica! (FOTO)
Nevena Ignjatović tokom nastupa u veleslalomu na ZOI, Foto: EPA/Vassil Donev

Solidan nastup

Srpska skijašica je u veleslalomu zauzela 26. mesto

Objavljeno: 09:20h

Nevena Ignjatović je zauzela 26. mesto u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini osvojila Mikaela Šifrin.

Ignjatović je trku završila rezultatom 2:25,40 minuta, sa 5,38 sekundi zaostatka za pobednicom.

Nevena Ignjatović je bila solidna u disciplini koja joj nije jača strana
Nevena Ignjatović je bila solidna u disciplini koja joj nije jača stranafoto: Reuters

Šifrin je do druge zlatne olimpijske medalje došla rezultatom 2:20,02 minuta, nakon što je u drugoj vožnji nadoknadila zaostatak od 0,20 sekundi za Italijankom Manuelom Melg, koja je na kraju zauzela osmo mesto.

Prethodno, Šifrin je kao 18-godišnjakinja osvojila zlatnu medalju u slalomu na Igrama u Sočiju 2014. godine, a tu titulu braniće u petak.

Mikaela Šifrin je uzela svoje drugo olimpijsko zlato
Mikaela Šifrin je uzela svoje drugo olimpijsko zlatofoto: EPA/yonhap

Srebrnu medalju je osvojila Ragnhild Movinkel sa 0,39 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojila Italijanka Federika Brinjone sa zaostatkom od 0,46 sekundi za pobednicom.

BONUS VIDEO: Mičel Donald posle meča Crvena zvezda - CSKA