ŠPANIJA POKORILA EVROPU! Crvena furija profurala kroz finale, Švedska potpuno nemoćna! (VIDEO)

BRANIO I ŠTERBIK

Iako su Šveđani imali prednost od dva gola na poluvremenu, sve se promenilo u drugih 30 minuta

Rukometna reprezentacija Španije novi je prvak Evrope!

U velikom finalu pred zagrebačkom publikom, "Crvena furija" slavuila je sa 29:23 protiv Švedske, iako je gubila sa dva gola na poluvremenu.

Ranije danas Francuska je osvojila bronzu pobedom nad Danskom 32:29.

Šveđani su jednostavno stali u drugih 30 minuta, a bitno je pomenuti da je na susretu branio i Arpad Šterbik.

Najefikasniji bio je Balager sa šest golova, po dva manje dali su Arinjo, Dušebaev i Sole, dok je kod Šveđana dominirao Nilsen sa pet pogodaka i Ekberg sa četiri.

BONUS VIDEO: Delije izvređale Alena Omića posle pobede Zvezde nad Olimpijakosom