Češka je imala sve u svojim rukama, ali onda je Nemačka upalila turbo! Danska spakovala Slovence! (FOTO)
Rukometna reprezentacija Nemacke, Foto: EPA

EP U RUKOMETU

Držali su prednost Česi do poslednjih deset minuta

Rukometna reprezentacija Nemačke pobedila je Češku sa 22:19, u prvom meču druge faze grupe 2.

Aktuelni šampion Evrope nije se naigrao protiv Čeha i do pobede su morali da dođu na teži način. Češka je igrala odlično u prvom poluvremenu i na pauzu otišla sa prednošću od jednog gola, 10:9.

Držali su prednost Česi do poslednjih deset minuta, međutim tada je usledio pad u igri. Nemci su preokrenuli rezultat veoma brzo i na kraju došli do veoma važne pobede. Najefikasniji bio je Štefen Fat sa osam golova, dok je tri postigao Uve Genshajmer. U poraženom sastavu istakao se Tomas Cip sa šest golova.

U drugom meču Grupe 2, rukometaši Danske savladali su Sloveniju rezultatom 31:28.

Danska je ovom pobedom ubeležila i četvrti bod dok je Slovenija po svemu sudeći završila ovaj šampionat Evrope, jer ima samo jedan osvojeni bod.

Danska će u sledećem kolu igrati protiv Makedonije, dok će Slovenci na megdan Špancima.