NORVEŽANI SMRZLI KRILA ORLOVIMA! Srbija je ispala sa Evropskog prvenstva! (FOTO) (VIDEO)

EP U RUKOMETU

Sva dešavanja sa ove utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

Objavljeno: 19:53h

Srbija nije iskoristila pomoć sa neba koju su joj podarili Šveđani pobedom nad Hrvatima u poslednjem meču one prve grupe, pošto je poražena od Norveške sa 32:27 (17:17) na otvaranju druge faze Evropskog prvenstva u Zagrebu.

Samim tim, izabranici Jovice Cvetkovića ispali su sa Prvenstva, iako je do kraja ostalo još dva meča, pošto im je pobeda bila imperativ (čak ni sve tri pobede ne bi nam garantovale prolaz u polufinale, morali bi da se poklope i drugi rezultati).

Iako su naši rukometaši do kraja prvog poluvremena imali egal, vraćali su se i sa -3, nisu uspeli da se izbore sa brzim Norvežanima u drugom delu igre.

Odmah na startu drugih 30 minuta, Norvežani su napravili plus pet i odatle nije bilo nazad.

Najefikasniji u redovima Norveške bili su Sagosen i Bjornsen sa po osam golova, dok ih je pratio Jondal sa 4. Golman Bergerud je takođe odigrao važnu ulogu sa nekoliko vezanih odbrana na početku drugog poluvremena, a tokom drugog dela igre ih je skupio čak 8.

Za Srbiju dobri su bili Bojan Beljanski i Žarko Šešum, ali njihov doprinos nije bio dovoljan.

Evo i svih strelaca.

Naši igrači sledeću utakmicu igraju 22. januara protiv Francuza.

Sva dešavanja sa ove utakmice možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

26:32 - Sve je ovde gotovo. Nema više potrebe za komentarima! Inače, Cupara ima 12 odbrana, kako bi tek bilo da nema njega?!

26:31 - Šešum pogađa!

25:31 - Beljanski!

24:31 - Bjornsen 7/8!

24:30 - Sve je ovde gotovo!

24:29 - Lagani pogodak Bjornsena. Šest golova iz sedam pokušaja. Na našem golu više nije Cupara, već Tibor Ivanišević.

24:28 - Smanjuje Srbija, ali da nije malo kasno?

23:28 - Skandalozna odluka sudije! Dao je sedmerac Norvežanima, a sedmerca nije bilo ni na mapi.

23:26 - Kada već ne možemo da se odbranimo sa igračem više, uspevamo bar da damo dva gola.

22:26 - Opet smo primili gol sa igračem više, Bjondal pogađa sa levog krila.

22:25 - Dobar gol Zelenovića kroz noge Bergeruda.

21:25 - Novi gol za Skandinavce. Najbolji igrač Norveške Sagosen pogađa sedmi gol. Veoma ga loše čuvamo. Imamo igrača više.

21:24 - Đukić smanjuje na -3!

20:24 - Šešum pogađa na tačno 20 minuta do kraja utakmice.

19:24 - Sve pogađaju Norvežani u drugom delu igre, posle devet minuta drugog poluvremena može se reći da je sve gotovo.

19:23 - Teško da odavde ima nazad!

19:22 - Opet pogađa Beljanski. Treći gol.

18:22 - Čini se da je ovde sve gotovo!

18:21 - Tonesen - Srbija tone. Četvrta odbrana Bergeruda, i to nogom!

18:20 - Serija Norveške od 3:0, prvi gol Guleruda. Naši bez golova u drugom poluvremenu, Bergerud ima tri odbrane u ovom delu igre. Svaka mu čast, ali nije baš sada morao ovoliko da kida.

18:19 - Nova prednost Norveške!

18:18 - Vodili smo golom Beljanskog, ali Norvežani su izjednačili sa igračem više. Jovanović je morao van igre. U narednom napadu, još jedan promašaj Srbije.

17:17 - Počeo je drugi deo igre. Naši 59 sekundi imaju igrača manje i u drugom poluvremenu. Dobro smo počeli, odbranom Cupare. Čini nam se da je to bila peta.

POLUVREME! Može se reći da je iza nas rezultatska klackalica. Napadački smo bili sjajni, sa puno ideja, ali je odbrana zakazala. Ukoliko popravimo taj segment igre, ne bi bilo nemoguće da i dalje ostanemo u igri za polufinale, za koje nam, da podsetimo, trebaju sve pobede i da se poklope neki drugi rezultati. Čujemo se za 15-ak minuta.

17:17 - Magnus Jondal pogađa za novo poravnanje. Egal meč za sada.

17:16 - Odličan pogodak Đukića, ali sa druge strane isključenje Marsenića. Ne preterano pametan faul.

16:16 - Sander Sagosen prekida seriju Srbije.

16:15 - KAKAV GOL MILANA JOVANOVIĆA!!! Sa skoro deset metara. Serija naših 4:0.

15:15 - Petar Nenadić pogađa za 14:15, a onda Đukić koristi nepažnju Norvežana i donosi poravnanje. A, onda i četvrta odbrana Cupare! Prizvali smo ga kritikama! Svaka čast, već četvrta važna odbrana. Drugi tajm-aut na utakmici.

13:15 - Žarko Šešum ispravlja grešku od malopre! Sa druge strane, čim je golman Kristijansen ušao u igru, uspeo je da odbrani. Sjajan početak za njega.

12:15 - Odbranio je Cupara zicer (treća odbrana na meču), ali je Šešum u dva napada zaredom napravio grešku i omogućio +3 Skandinavcima.

12:14 - Pogađa mlađani Jovanović, najmlađi igrać na prvenstvu.

11:14 - Prvi gol Rajnkinda. Tonemo polako, ali sigurno.

11:13 - Magnus Jondal za novu prednost od dva gola. a naši promašuju veliku priliku u narednom napadu.

11:12 - Još jedan pogodak Ilića sa sedmerca. Cupara je u narednom napadu odbranio!!! Tek drugi put na meču.

10:12 - Pogodak Nemanje Ilića sa sedam metara. A, onda dobra odbrana, pa još jedan sedmerac za izabranike Jovice Cvetkovića.

9:12 - Norvežani preko Kristijana Bjornsena dolaze do najveće prednosti na meču.

9:11 - Sander Sagosen za novu prednost od dva gola, a sa druge strane brani Bergerud. Mogao bi i Cupara nešto da zaustavi. Dva napada zaredom je Bergerud odbranio.

9:10 - Treći gol za Nenadića. Isključenje za Jovanovića. Imamo igrača manje.

8:10 - Norvežani su prvi koji imaju dva gola prednosti.

8:9 - Jondal pogađa za novi preokret. Kakav meč.

8:8 - Cupara ne može da odbrani NIŠTA! Vratite nam Stanića!

8:7 - Sva tri beka - Zelenović, Šešum i Nenadić su se upisali u strelce.

7:7 - Dva gola po minutu. Ovo se retko viđa.

7:6 - Preokret naših!

5:6 - Igra se kao bez odbrana!

4:5 - Treći gol Norveške sa igračem više.

4:4 - Srećom po nas, i jedni i drugi igraju katastrofalnu odbranu do sad.

3:4 - Cupara je bio nemoćan. Opet vode Skandinavci.

3:3 - Norvežani su pogodili sa igračem više, ali su naši uspeli da izjednače bez golmana.

2:2 - Uspešno izveden sedmerac Norvežana. Marsenić će ići napolje dva minuta.

2:1 - Mijajlo Marsenić za novu prednost naše ekipe. Međutim, odmah na drugoj strani Jovanović pravi prekršaj i sedmerac.

1:1 - O' Saliven izjednačava za manje od pet sekundi.

1:0 - Srbija vodi, a strelac je Đukić.

0:0 - Počelo je!

18.12 - Himne su otpevane, vreme je za igru!

18.06 - Tribine Arene u Zagrebu skoro su prazne! Ovaj meč nije privukao mnogo neutralnih fanova.

17.30 - TABELA NAŠE GRUPE: Švedska 4, Francuska 4, Hrvatska 2, Norveška 2, Belorusija 0, Srbija 0. 17.18 - Evo i osnovnih podataka o meču:

Zagreb, Arena, kapacitet: 14.000 Sudije: Fonseka i Santos iz Portugalije SRBIJA: Cupara, Ivanišević, Šešum, Vujić, Đukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Đorđić, N. Ilić, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Crnoglavac, Obradović. NORVEŠKA: Kristensen, Bergerud, Sagosen, Hikerud, Mirhol, Jakobsen, Tonesen, Jondal, Bjornsen, Gulerud, Sorhajm, Johanesen, O'Saliven, Tangen, Rajnkind, Rod.