RUSIJA VLADAR EVROPE: Nemci se provukli Srbiji, ali nisu Baćuškama! (FOTO)

Evropsko prvenstvo za odbojkaše

Posle drame u pet setova trijumf u finalu je pripao "zbornaji komandi"

Objavljeno: 10:20h

Evropa ima novog odbojkaškog vladara - Rusiju! Ako su se Nemci provukli selekciji Srbije u polufinalu, to nisu mogli da urade protiv "baćuški" u finalu.

Herojski nastup i medalja u džepu! Odbojkaši prešli put od ambisa do pobedničkog postolja! (FOTO)

Bila je velika borba i drama do samog kraja, ali je zlato pripalo ruskim odbojkašima 25:19, 20:25, 25:22, 17:25, 15:13.

Možemo reći i da je šampionski pehar potpuno zasluženo pripao selekciji Rusije koja do finala nije izgubila nijedan set.

Sa druge strane "panceri" su bili i prilično umorni, jer su u subotu preživeli takođe dramu protiv Srbije kada se napravili neverovatan preokret.

Rusima je ovo 15. zlatno odličje na prvenstvima Evrope, a Nemci su osvojili prvu medalju na ovom takmičenju u svojoj istoriji.

BONUS VIDEO: Aleksandar Mitrović posle pobede nad Moldavijom