Dominacija! Srpkinje demolirale Tursku na startu Gran prija! (FOTO)

sjajno!

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 3000 gledalaca

Ženska odbojkaška reprezantacija Srbije zabeležila je maksimalnu pobedu na startu A grupe I vikenda I divizije jubilarnog, XXV Gran Prija 2017. u Ankari. Srbija je danas u prvoj utakmici 1. kola savladala Tursku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:17 i 25:15, posle 81 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 3000 gledalaca, a sudili su Natanon Sovapark iz Tajlanda i Fabris Kolados iz Francuske.

Izabranice Zorana Terzića su sigurnom i ubedljivom igrom potpuno nadvisile Tursku i zabeležile maksimalnu pobedu u Ankari.

Povela je Turska u prvom setu sa 5:1, a zatim i sa 10:6. Usledila je fantastična serija Srbije od 10 uzaastopnih poena, za vođstvo od 16:10. Srbija je čuvala stečenu prednost do konačnih 25:19 za vođstvo od 1:0.

Srbija je i u drugom setu nastavila sa dobrom i sigurnom igrom i povela sa 5:1, 8:3 i 11:5. Smanjile su Turkinje u nastavku na 15:12, pa 16:15, ali je Srbija ponovo stekla 4 poena viška – 20:16. Srbija je u finišu vodila sa 23:17, a set je dobila sa 25:17 i povela sa 2:0 u setovima.

U trećem setu Srbija je povela sa 6:2, a zatim sa 12:8. U završnici seta Srbija je vodila sa 19:14, a treći set je dobila sa 25:15, a meč sa maksimalnih 3:0.