Sledeća misija - Hrvatska! Srpski rukometaši završili kvalifikacije za EP! (FOTO)

to je to!

Tako je Srbija završila takmičenje u grupi 2 na drugom mestu sa osam bodova, koliko ima i Belorusija koja je prva zbog boljeg međusobnog skora. Te dve selekcije su izborile plasman na Evropsko prvenstvo (12-24. januar 2018),

U meču bez značaja po pitanje plasmana na EP, rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Belorusijom u gostima 27:27 na kraju kvalifikacija.

"Orlovi" su kolo pre kraja obezbedili učešće na šampionatu u Hrvatskoj sledeće godine.

Tako je Srbija završila takmičenje u grupi 2 na drugom mestu sa osam bodova, koliko ima i Belorusija koja je prva zbog boljeg međusobnog skora. Te dve selekcije su izborile plasman na Evropsko prvenstvo (12-24. januar 2018), Rumunija je završila na trećoj, a Poljska na četvrtoj poziciji u kvalifikacijama. Srbiji će to biti peto uzastopno učešće na EP.

Izabranici selektora Jovice Cvetkovića dobro su počeli dvoboj sa domaćinom u Minsku i uglavnom bili u vođstvu prvih desetak minuta. Golom za 6:5 Belorusi su prvi put došli do prednosti, koju su, koristeći oslabljenost Srbije (zbog povrede nisu igrali Dobrivoje Marković, Petar Nenadić i Rastko Stojković), povećavali kako se bližio odmor.

Najveća prednost domaće reprezentacija bila je +5 (11:6, 12:7), ali su "orlovi" smanjili minus do kraja poluvremena - 13:10.

Dobrim startom u drugom delu utakmice Cvetkovićev tim je prišao na gol zaostatka, međutim, Belorusi su stegli odbranu, a u napadu bili efikasniji, pa su ponovo došli do pet golova prednosti (20:15).

Praktično igrom "gol za gol" ekipe su stigle do finiša, u kojem su naši rukometaši, golom Đorđića, smanjili minus na samo gol (25:24). Belorusi su odmah uzvratili, a "orlovi" dva minuta pre kraja ponovo zatresli mrežu domaćeg golmana - 26:25. Uz po gol na obe strane, ušlo se u poslednji minut rezultatom 27:26. Domaćini su imali napad za +2, ali su pogrešili, a Draško Nenadić je u kontranapadu postigao gol za konačnih 27:27.

Žreb za Evropsko prvenstvo biće održan 23. juna u koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski" u Zagrebu.