GROBARI ĆE BITI BESNI: Partizan doživeo debakl!
Grobari, Foto: Starsport

novi poraz

Crno-beli ni posle sedam godina nisu uspeli da savladaju ljutog rivala

Rukometaši Vojvodine savladali su Partizan u okviru 4. kola Superlige Srbije rezultatom 32:24.

"Lale" su maksimalne posle četiri odigrana kola, dok su crno-beli doživeli svoj prvi neuspeh posle tri uvodne pobede.

Iako je rezultat ubedljiv, Novosađani nisu previše lako savladali beogradskog velikana.

Detalj sa meča između Vojvodine i Partizana u Novom Sadu
Detalj sa meča između Vojvodine i Partizana u Novom Sadufoto: FOTO: SRL.rs

Posle prvog poluvremena domaćin je vodio samo rezultatom 14:12. Ipak, u drugom poluvremenu Vojvodina je dosta podigla nivo igre, pre svega u odbrani.

To je šampionu Srbije donelo nedostižnu prednost koja je na kraju iznosila osam golova razlike.

Partizan je tako i posle sedam godina ostao bez pobede protiv Vojvodine koja sada ima 16 uzastopnih trijumfa protiv "Parnog valjka".

U pobedničkom taboru najbolji je bio reprezentativac Srbije Vukašin Vorkapić sa osam golova (devet šuteva), a pratili su ga Milan Milić sa pet, dok su Simo Šijan, Bojan Rađenović i Luka Rogan postigli po četiri pogotka. Golman Andrej Trnavac imao je 11 odbrana.

U ekipi Partizana istakao se Nikola Kovačević sa sedam postignutih golova, Uroš Kojadinović postigao je četiri, a Ivan Micić tri. Golman Dimitrije Jelić imao je ukupno 12 odbrana.

Vojvodina je uz Metaloplastiku jedini tim sa sva četiri trijumfa, dok Partizan i Radnički Kragujevac imaju po tri.