GOLEMA POBEDA "ORLOVA": Srbija JAČA od Nemaca, uvreda i provokacija!
Velika pobeda odbojkaša Srbije, Foto: EPA/ROBERTO BARTOMEOLI

BRAVO

Odbojkaši Srbije upisali važan trijumf pred nastavak takmičenja na Evropskom prvenstvu u Italiji

Objavljeno: 23:24h

Odbojkaši Srbije savladali su Nemačku rezultatom 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:19) u okviru 5. kola prve faze Evropskog prvenstva u Italiji.

"Orlovi" su u Ankoni stigli do četvrte pobede, a jedini poraz upisali su protiv domaćina Italije.

Izabranici Igora Kolakovića će osvojiti drugo mesto u grupi, a u osmini finala igraće protiv trećeplasirane ekipe iz grupe C, što će biti ili Češka ili Severna Makedonija.

Utakmicu je, pored pobede našeg tima, obeležio i veliki incident krajem neizvesnog prvog seta.

Srbija je krajem prvog dela igre uspela da se odvoji, a to je iznerviralo korektora Nemaca Grosera, koji je izvređao kolegu iz tabora "Orlova" Aleksandra Batu Atanasijevića nazvavši ga "majmunom".

Ali, u samoj završnici Srbija je uspela da se odlepi, što je najviše iznerviralo korektora Nemačke Grosera, koji je kolegi sa suprotne strane Aleksandru Atanasijeviću rekao da je "majmun".

Slavlje odbojkaša Srbije
Slavlje odbojkaša Srbijefoto: EPA/ROBERTO BARTOMEOLI

Srpski odbojkaš jekrenuo ka rivalu i umalo je došlo do obračuna, ali je to izbegnuto.

Prema pravilima, obojica su kažnjeni gubitnom po jednog poena za svaki tim, a to je pri rezultatu 24:21 značilo osvajanje seta za Srbiju.

Do obračuna nije došlo, ali su ostale tenzije na terenu i u drugom setu. Nemci su poveli 2:0, Srbija preokrenula na 6:2, ali su "panceri" počeli sjajno da serviraju i popucala je odbrana Srbije.

Uskoro je usledio novi preokret i vrlo suvereno osvajanje drugog seta od strane nemačkog tima.

Treći set nam je doneo još jednu dramatičnu borbu i tako je bilo sve do rezultata 21:21.

Na servis je onda došao Atanasijević i tukao je kao nekada Ivan Miljković, pa je doneo, uz pomoć bloka, našem timu vođstvo od 2:1.

U četvrtom setu totalna dominacija Srbije, koja je odmah stekla sigurno prednost koju nije ispuštala do kraja.