CRVENA ZVEZDA POTOPILA NOVI BEOGRAD ZA TITULU ŠAMPIONA! Crveno-beli osvajači Kupa Srbije
Crvena zvezda - Novi Beograd, Foto: Starsport

vaterpolo

Velika pobeda za crveno-bele

Objavljeno: 21:39h

Vaterpolisti Crvene zvezde su novi osvajači Kupa Srbije, pošto su u finalu savladali favorizovanu ekipu Novog Beograda sa 11:10.

Crveno-beli su bili bolji od favorizovane ekipe Novog Beograda i u poslednje tri godine uspeli su da osvoje drugi trofej.

Ekipa Aleksandar Filipovića prethodno je u polufinalu izabacila vaterpoliste Radničkog, koji su branili trofej kupa osvojen prošle godine.

VK Crvena zvezda, VK Novi Beograd, Kup srbije u vaterpolu

Novo Beograd je imao ubedljivo vođstvo od 7:3 sredinom druge četvrtine, ali Zvezda je već do kraja treće uspela da napravi preokret i povede sa 10:9.

Novi Beograd je silovito napadao tokom poslednje četvrtine, ali Zvezdina odbrana na čelu sa sjajnim golmanom Mišovićem je bila neprobojna i izdržala je sve nalete snažnog rivala.

Ivan Basara i Dušan Vasić su bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Basara je na ulasku u finiš meča postigao i gol odluke za konačnih 11:10.