SRBIJA DOMINANTNA PROTIV KATARA: Milosavljev spustio zavesu na gol, Srbija sa dva boda ide u drugu fazu!
Rukometaši Srbije, Foto: Rukometni savez Srbije

svetsko prvenstvo u rukometu

Srbija je u većem delu utakmice bila u prednosti

Objavljeno: 22:56h

Rukometaši Srbije pobedili su Katar sa 34:24 u trećem kolu grupe E na Svetskom prvenstvu u Švedskoj i Poljskoj.

Srbija je u većem delu utakmice bila u prednosti, najviša razlika u korist tima Tonija Đerone je bila +5 14:9.

Veliki problem u prvom poluvremenu za Srbiju je bio crveni karton za Jovicu Nikolića. To je malo uticalo na naš tim, Katar je uspeo da smanji prednost i priđe na samo gol razlike. Srbije je srećom uspela da odbije ovaj talas Katara i na poluvreme ode sa prednosti od 17:14.

Drugi deo utakmice je bio dosta bolji po Srbiju. Izabranici Tonija Đerone su konstantno povećavali prednost koja je u jednom trenutku iznosila čak i deset razlike 28:18., što je bilo dovoljno da na miru privedu meč kraju i tako u drugu fazu takmičenja prenesu dva boda. Moramo reći da je na golu bio fantastičan povratnik u redove Orlova, Dejan Milosavljev.

Najefikasniji u timu Srbije je bio Bogdan Radivojević sa sedam golova, šest golova je postigao Vorkapić, dok je Mijajlo Marsenić dodao četiri gola.