Gej postao svetski prvak u veleslalomu! (FOTO)

Kakvo prezime, a?

Nije navlakuša... Živa istina je u pitanju

Kanadski skijaš Erik Gej osvojio je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu u Sankt Moricu.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Gej je do druge zlatne medalje na šampionatima sveta u karijeri došao u vremenu od minut, 25 sekundi i 38 stotinki. Ovaj 35-godišnji Kanadjanin je trku završio ispred glavnog favorita Norvežanina Kjetila Jansruda, koji je zaostajao 45 stotinki, dok je bronzano odličje osvojio takodje Kanadjanin Manuel Ozborn-Paradi sa 51 stotinkom zaostatka.

Četvrto mesto sa 54 stotinke zaostatka zauzeo je Aleksander Amodt Kilde, a na petom mestu našao se Austrijanac Vinsent Krihmajr koji je bio 88 stotinki iza pobednika. Prvu desetoricu kompletirali su Francuz Aleksis Pinturo, Nemac Andreas Sander, Švajcarac Karlos Janka, Italijan Dominik Paris i još jedan Austrijanac Hanes Rajhelt.

Na Svetskom prvenstvu u švajcarskom Sankt Moricu u subotu će se održati takmičenje u spustu.

BONUS VIDEO: Fudbaleri nisu umeli da daju gol, pa je navijač sišao na teren i dao ga svojom loptom!