DVE SENZACIJE U JEDNOM DANU: Olimpijski i evropski šampioni izbačeni u osmini finala! (VIDEO)

kakav ludi dan!

Mađari i Katarani su priredili dva najveća šoka Svetskog prvenstva
Objavljeno: 22:57h

Osmina finala Svetskog prvenstva u rukometu donela je dva ogromna šoka! Iz daljeg takmičenja ispali su olimpijski šampioni Danci i evropski prvaci Nemci!

Rukometnu vest dana su priredili rukometaši Mađarske koji su se plasirali među osam najboljih timova sveta tako što su izbacili reprezentaciju Danske u osmini finala trijumfom 27:25.

Iako su ostali u jednom trenutku bez povređenog ponajboljeg igrača Lasla Nađa, naši severni susedi su odigrali fenomenalan meč protiv favorita i prednost sa poluvremena samo potvrdili na kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lekai sa 6 golova, a po četiri su dali Juhač, Jamali i Balog, dok je kod Danaca najbolji bio Mikael Hansen sa 8 pogodaka.

Drugu senzaciju dana priredio je Katar, koji je izbacio Nemačku 21:20 i to posle preokreta u poslednjih pet minuta. Evropski šampioni su golom Glandorfa došli do 20:18, ali onda na scenu stupa Kapote sa tri vezana gola za veliki trijumf njegovog tima.

Upravo je on bio i najefikasniji akter meča sa 8 pogodaka, a kod "pancera" su po četiri dali Glandorf i Groecki.