ALEKSA AVRAMOVIĆ KAD JE NAJTEŽE! Srbija oscilirala, ali slavi novi trijumf protiv Slovačke!
Slovačka - Srbija, Foto: KSS

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO!

Meč četvrtog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u košarci pratili ste uživo na našem sajtu

Objavljeno: 19:46h

Košarkaši Srbije su savladali selekciju Slovačke u 4. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 71:63.

Posle rutinske pobede u Beogradu, Pešićevi izabranici su zabeležili novi trijumf i tako stigli do skora od tri pobede i jednog poraza.

Slovačka je zabeležila sva tri poraza i ispala je iz trke za plasman na Mundobasket.

Našu selekciju je predvodio Aleksa Avramović koji je u nekoliko navrata sprečio Slovake da se ozbiljnije približe!

Srbija je u Slovačkoj nametnula svoj tempo igre od prvog minuta. U prvom periodu igre, Srbija je potpuno nadskočila rivale i dominirala je u reketu, pre svega preko Ristića i Jovića, pa je prednost već posle 10 minuta košarke imala dvocifrenu prednost.

U drugu četvrtinu su naši košarkaši ušli znatno lošije, Slovačka je prepolovila zaostatak i održavala se u igri, nakon čega se vratio plejmejker Aleksa Avramović i zatrpao koš Slovačke. Na poluvreme se otišlo sa plus 13 za naš tim.

Košarkaš od koga smo najviše strepeli se probudio u trećoj četvrtini, Brodzianski je bio nerešiva enigma, a pridružili su mu se i sagrači, Slovačka je smanjila na -7 pred poslednjih 10 minuta.

Srbija se mučila u napadu u poslednjem periodu, domaći stižu čak do -5, ali ponovo na scenu stupa Avramović i uz novu trojku Simanića, povratka za Slovake nije bilo.

Do pobede su Srbiju predvodili Aleksa Avramović sa 24 poena i šest asistencija, Jović sa 13 poena i sedam skokova i Ristić sa 12 poena i osam skokova.

Poeni, Sport, Košarka

Kod Slovačke istakao se Brodzianski sa 22 poena i osam skokova, dok je Doležaj dodao 17 poena.

IV ČETVRTINA SLOVAČKA - SRBIJA 63:71

10. minut - Srbija je slavila u Slovačkoj i zabeležila treći trijumf u kvalifikacijama!

9. minut - Nastavlja Avramović da pogađa kada je najteže!

8. minut - Ponovo Brodzianski, a onda i novo zakucavanje košarkaša Huventuda!

7. minut - Promašuje Radanov polagane...

6. minut - Doležaj pogađa posle prodora, Avramović pogađa zlata vrednu trojku! Boriša Simanić pogađa još jednu!

4. minut - Nisu uspeli košarkaši Srbije da iskoriste napad posle gužve u reketu.

3. minut - Petrušev pogađa jedno slobodno bacanjae!

2. minut - Uspeva Avramović da zabeleži poene posle duže vremena! 55:62

1. minut - Slvaci nastavljaju gde su stali u prošloj četvrtini!

III ČETVRTINA SLOVAČKA - SRBIJA 53:60

10. minut - Doležaj pogađa za 3 poena na isteku treće četvrtine! 53:60

9. minut - Faul u napadu Petruševa! Novak poentira, laki poeni za Srbiju!

8. minut - Promašujemo nekoliko čistih šuteva, a onda to Brodzianski kažnjava na najgori mogući način - trojkom! 50:56

7. minut - Sjajni prodor Brodzianskog! 47:56

6. minut - Nastavlja Jović sa sjajnom partijom! Moćno zakucavanje Slovaka!

5. minut - Nova trojka za Slovake, uzvraća Avramović! Igra se koš za koš u ovim trenucima, jako brza igra! Potom novi poeni za Brodzianskog! 43:54

4. minut - Novi poeni za Brodzianskog, uzvraća Ristić!

3. minut - Pogađa Jović za 3 poena i svoj 11. poen! Krajčovič pogađa posle prodora! 36:50

2. minut - Uzvraća Trifunović za 3 poena! 34:47

1. minut - Trifunović izblokiran posle prodora! Brodzianski otvara drugo poluvreme trojkom!

II ČETVRTINA SLOVAČKA - SRBIJA 31:44

10. minut - Nova trojka za Slovake, ali još jednom uzvraća Aleksa Avramović! A potom još jednu! Doležaj uspeva da smanji na isteku prvog poluvremena!

8. minut - Poeni za Avramovića i dodatno slobodno bacanje! Krajčovič promašuje za 3 poena! Nova trojka za Aleksu Avramovića u pravom trenutku! 26:38

7. minut - Sjajan potez Đurišića, ali lopta izlazi iz koša! Loša realizacija srpskih košarkaša u napadu!

6. minut - Au, kakva blokada nad Petruševim! Bojanski ga je nadskočio i režirao jedan od najboljih poteza na meču! 26:32

5. minut - Ponovo izgrađena akcija za Borišu Simanića, ovog puta promašuje!

4. minut - Nova trojka za Borišu Simanića! 24:32

3. minut - Simanić trojkom prekida seriju Slovaka! Uzvraća Doležaj! 24:29

2. minut - Novi poeni za Brodzianskog! Srbija bez poena u drugoj četvrtini! 21:26

1. minut - Trojka za Slovake na startu druge četvrtine, s druge strane Simanić promašuje za 3!

I ČETVRTINA SLOVAČKA - SRBIJA 16:26

10. minut - Doleđaj je imao tri penala, ali pogađa samo jedno! Nastavlja se sjajna saradnja naših u napadu, ponovo Ristić! Brodzianski se upisuje na listi strelaca! 26:16

9. minut - Krajčovic ostaje sam i pogađa za tri poena, ali uzvrača sjajni Jović! 13:24

8. minut - Doležaj pogađa novu trojku na meču! Nastavlja Ristić dominaciju sa košem!

7. minut - Novi poeni Ristića posle ofanzivnog skoka!

6. minut - Sjajan prodor Ristića, ali uzvraća Petraš!

5. minut - Prva trojka Slovaka, pogađa Doležaj, ali uzvraća Trifunović koji je ostao potpuno sam! 5:15

4. minut - Trifunović promašuje za dva poena, s druge strane Ristić faulira Krajčoviča koji promašuje oba bacanja! Sjajna saradnja Avramovića i Jovića koji pogađa uz faul! Novi poeni za naš tim posle ofanzivnog skoka! 2:12

3. minut - Posle ofanzivnog skoka Srbije pontira mladi Jović! 2:7

2. minut - Kuridža posle sjajnog prodora poentira, uzvraćaju i Slovaci! 2:5

1. minut - Srbija protraćuje prvi napad, ali promašuju i domaći za 3 poena! Međutim, Avramović pogađa! 0:3

Prva petorka Srbije: Avramović, Trifunović, Jović, Jagodić Kuridža i Ristić.

Košarkaši Srbije večeras od 18 časova u sportskoj hali u Levicama igraju vrlo važan meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u košarci 2023. godine protiv selekcije Slovačke, a meč možete pratiti uživo na našem sajtu!

Naša selekcija se nalazi u grupi A gde tri selekcije, uključujući i nas imaju skor od dve pobede i jednog poraza!

Pobedom bi faktički obezbedili prolazak u drugu fazu, a činjenica je da su naši mom ci apsolutni favoriti protiv rivala koji je zabaležio sva tri poraza.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Svetislav Pešić

Izabranici Svetislava Pešića su u petak u Beogradu slavili rutinsku pobedu 75:63, a "orlove" je do trijumfa predvodio Aleksa Avramović koji je ubacio 14 poena uz skok i dve asistencije.

Utakmica u dvorani u Levicama igra se tačno od 18.00 časova, a prenos je na TV "Sport Klub 1".