LUDNICA U PIREJU! Micić promašio za pobedu Efesa, ali Slukas nije - Žalgiris ŠOKIRAO Monako! (VIDEO)
Vasilije Micić, Foto: Profimedia

evroliga 26. kolo!

Meč između Olimpijakosa i Efesa rešen posle produžetaka

Objavljeno: 22:13h

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Efes 87:85 posle produžetaka u meču 26. kola Evrolige.

Olimpijakos je imao +9 posle prve četvrtine, da bi Efes to nadoknadio u drugoj deonici i na poluvremenu je Olimpijakos imao samo poen prednosti.

Prava rezultatska "klackalica" viđena je u trećoj četvrtini, gde su se timovi smenjivali u vođstvu, a na kraju treće deonice bilo je nerešeno.

Cela utakmica bila je izjednačena, pa tako i u četvrtoj četvrtini, ali je u završnici Olimpijakos imao +2 i išao je ka pobedi.

Efes je izborio produžetak, gde je Olimpijakos ponovo imao osetnu prednost i gde je ponovo Efes uspeo da preokrene.

Ipak, na kraju Olimpijakos slavi košem Kostasa Slukasa u poslednjim trenucima meča.

Micić je prethodno promašio na prodoru, pri rezultatu 85:84 i mogao je da odvede Efes na +3, ali je Slukas pogodio trojku za pobedu uz zvuk sirene.

Do pobede su ih predvodili Slukas sa 23, Dorsi sa 19 i Vezenkov sa 16 poen.

U poraženom sastavu istakli su se Plajs sa 14, Buboa sa 13 i Micić sa 12 poena i 13 asistencija.

Košarkaši Albe i Žalgirisa ostvarili su pobede u mečevima 26. kola Evrolige.

Alba je u Berlinu iznenadila favorizovani Zenit 76:67.

Žalgiris je šokirao Monako na gostujućem terenu savladavši ih 83:82, iako je ekipa Saše Obradovića imala i dvocifrenu prednost.

Evroliga, 26. kolo

Alba – Zenit 76:67 Monako – Žalgiris 82:83 Olimpijakos – Efes 87:85 Makabi – CSKA 84:75 Olimpija Milano – Baskonija 89:78