TEŠKA KOŠARKA! FALIO JE X FAKTOR! MANEKENI SE NISU PROŠETALI PIONIROM ALI ODNOSE POBEDU! ZVEZDA SKUPO PRODALA KOŽU
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

EVROLIGA

Čudna i teška utakmica viđena je u "Pioniru"! Crvena zvezda je u 24. kolu Evrolige dočekala Olimpiju Milano i odigrala veoma konfuzan meč u kom je poražena rezultatom - 63:57.

Objavljeno: 20:58h

Ceo meč Crvene zvezde i Armanija protekao je sa malo poena. Kao da su obruči u "Pioniru" bili začarani pa lopta nije htela da zatrese mrežice.

Prva četvrtina završena je veoma čudnim rezultatom u koristi ekipe Dejana Radonjića 8:7.

Ukupnih 15 poena u prvih 10 minuta bilo je još samo u meču Montepaskija iz Sijene i Bilbaa 2012. godine kada je takođe bilo 8:7. Ipak, to nije najmanji broj poena ubačen u jednoj četvrtini Evrolige!

U naredne dve četvrtine sporadično smo videli vazane trojke, odlična zakucavanja. Gosti su otišli na +17, ali se Zvezda pred kraj treće četvrtine približila na tri poena, da bi Riči vratio na +6 za goste.

Falilo je ipak malo žustrine i vatre u igri, iako su navijači na tribinama pokušavali u talasima da budu vetar u leđa domaćoj ekipi.

Holins i Kalinić su postiglli po 13 poena, dok je devet ubacio Dobrić.

Već 3. februara Crvena zvezda igra protiv Monaka u hali "Pionir" od 19 časova. Sat ipo kasnije Armani dočekuje Fenerbahče našeg Saše Đorđevića.

1 / 4 Foto: Starsport©

TOK MEČA:

10. minut: KRAJ MEČA - 63:57!

8. minut: Dobrić na jednoj Hol na drugoj - precizni za tri poena

6. minut: Dobrić ubacuje šesti poen na meču! 51:56! Meli uspeva da dođe do lopte i da ubaci poene! Dobrić promašuje za tri

4. minut: Nikola Ivanović upisuje poene za Zvezdu!

3. minut: Hajnc upisuje nove poene na meču! Kalinić ne uspeva da pogodi trojku

1 / 3 Foto: Starsport©

III četvrtina:

10. minut: Holins! Ipak za dva iako je šutirao sa distance - 44:47! Riči na drugoj strani trojku pogađa!

9. minut: Holins pogađa deseti poen, potom sa "panala" i jedanaesti - 42:47

8. minut: Skoro iz očaja je Bentil bacio loptu za tri poena, ali je pogodio - 39:47

7. minut: Kalinić ima priliku za 2+1 - koristi! 39:44

6. minut: Kuzmić ubacuje četvrti poen. Dilaini pogađa novu trojku za Armani. Kalinić ekspresno uzvraća istom merom!

5. minut: Hajns lagano poentira - 31:39

4. minut: Dilaini pogađa novu trojkku za Olimpiju Milano. Kalinić za dva na drugoj strani. Holins pogađa iz kontre - 28:37

3. minut: Marković nije uspeo prvi put sa penala, drugi put precizan - 24:32

2. minut: Već šest poena u trećoj četvrtini!

II četvrtina:

10. minut: 23:26, Mitrović pogađa uz faul koji nije dosuđen!

8. minut: Bentil pogađa novu trojku - 19:23! Potom i Dilaini koji se vratio

7. minut: Serija Zvezde 7:0! Dobrić je zakucavanjem probudio Pionir - 19:20

6. minut: Kaliniććć! Trojka! 15:20. Sjajna akcoija, Dobrić za lagane i brze poene!

5. minut: Dilaini pogađa trojku! Skoro uz zvuk sirene! 12:18. Dilaini polaže, pri padu udara glavom o parket! Napustio teren.

4. minut: Kuzmić! Zakucava posle odlično izgrađene pozicije! - 12:15

3. minut: Riči ponovo precizan. Mitrović na drugoj strani promašuje! Kao i Lazić iz polu kontre za tri poena - 10:13!

2. minut: Riči precizan, tri poena prednosti gostiju. Volters na liniji za slobodna bacanja - dva od dva

I četvrtina:

10. minut: Mitrović je video Davidovca a ovaj lako ubacio poene - 8:7

9. minut: Prva trojka i za "manekene" iz Milana - 6:5

8. minut: Holins pogađa prvu trojku na meču! 6:2

7. minut: Nakon 12 promašaja, ekipa Armanija upisuje prve poene - 3:2

6. minut: Četrir uzastopna napada imali su gosti, ali se niko od njih još nije upisao u strelce

4. minut: Mrežice miruju, nervozan početak na obe strane. Dosta grešaka i svega tri poena viđeno na ovom meču, za sada naravno

2. minut: Volters iz koraka probija led. Ima dodatno slobodno bacanje - 3:0

1. minut: Prvi napad Zvezda nije iskoristila! Datome je na drugoj strani promašio, ali su Italijani imali još jedan pokušaj da stignu do prvih poena - nisu iskoristili.

Savladavši u prošlom kolu Olimpijakos, ekipa Dejana Radonjića je prekinula seriju od tri uzastopna poraza.

Trenutno se crveno-beli nalaze na 14. mestu sa skorom 8-14.

Što se tiče italijanskog tima, oni su trenutno na trećem mestu sa skorom 14-6.

Etore Mesina, očekuje veoma komplikovanu utakmicu. Rekao je da će njegov tim morati da igra izuzetno jaku odbranu, a osvrnuo se i na paklenu atomsferu "Pionira"!