ZVEZDU PORAZILI NJENI BIVŠI IGRAČI: Zenit posle produžetka i velike drame slavio u Pioniru!

evroliga 18. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 21:34h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita 76:80 u 18. kolu Evrolige.

Prvu četvrtinu je bolje otvorila Zvezda koja je imala prednost od 18:10, ali se onda probudio Zenit, a pogotovo Beron i na kraju prvog dela su gosti imali prednost od 29:21.

Drugi period je počeo kao što se završio prvi, i dalje je Zenit imao prednost, međutim Zvezdu su u život vratili Holins, Volters i Mitrović trojkama, poenima ispod koša i ofanzivnim skokovima.

Ali kao što je bio slučaj u prvih deset minuta, Beron je ponovo imao svoju minijaturu i u nekoliko navrata je kaznio lošu odbranu Zvezde i svojim poenima vratio rezultatsku prednost na stranu svog tima, na kraju prvog poluvremena je na semaforu stajalo 44:42, za goste.

1 / 3 Foto: Starsport©

Zato je treći period u potupunosti pripao Zvezdi koja je sjajnom odbranom primila samo šest poena u ovom kvartalu. Blistali su Kuzmić, Volters i Kalinić čijim su poenima crveno-beli stekli prednost koja je ostala sve do kraja četvrtine. 57:50

Četvrta je bila puna drame gde je Zvezda na četiri minuta do kraja imala pet poena prednosti, ali to nisu uspeli da sačuvaju i gosti su uspeli da se vrate poenima Berona, Frankampa, Mikija i na kraju Lojda stignu do produžetka. 69:69

U produžetku je Zenit bio spretniji i srećniji i tako odneo veliku pobedu iz hale Aleksandar Nikolić, čime se revanširao za poraz u Rusiji. 76:80

Domaći su tako upisali 11 poraz i sada su na 13. mestu tabele, dok je Zenit nastavio pobednički niz i zabeležio četvrti trijumf zaredom i ovo kolo bi mogao da završi i na trećem mestu.

Najekifasniiji kod Zvezde je bio Nejt Volters sa 21 poenom uz to je imao šest asistancija i pet skokova, Holins je upisao 15, a Kalinić je upisao 13 poena.

Zenit je predvodio neverovatni Bili Beron sa 25 poena i pet pogođenih trojki, uz to je imao i šest asistencija, Miki je upisao 13 poena, Lojd je bio blizu dabl-dabla sa osam poena i devet skokova.

Crvena zvezda će prvi meč u narednoj godini što se tiče Evrolige igrati protiv Fenerbahčea u četvrtak, dok Zenit će dan kasnije u gostima sastati sa Olimpijom iz Milana.

I PRODUŽETAK

5. minut - Poenima Lojda Zenit na kraju stiže do pobede na meču. 76:80

4. minut - Zakucavanje Kalinića. 74:75

3. minut - Pogodio je Miki oba puta, gosti su na +3. 72:75

KK Crvena zvezda

2. minut - Rampa Mikija, Voltersu. 72:73

1. minut - Dvojka Berona, na koju odgovara Kalinić trojkom. 72:71

IV ČETVRTINA

40. minut - Volters nije pogodio trojku za pobedu i gledaćemo dodatnih pet minuta košarke. 69:69

40. minut - Lojd upisao prve poene na meču, ponovo je nerešeno. 69:69

39. minut - Sudije su posle dugog gledanja snimka presudile da je bio nesportski faul na Mitrovićem koji će tako sad izvesti dva bacanja i Zvezda će imati loptu sa strane. Oba je pogodio Luka.

Koreografija Delija

38. minut - Faul nad Mitrovićem, Luka je pogodio oba puta. 69:67

37. minut - Frankamp je pogodio za dva na asistenciju Lojda. 67:67

1 / 4 Foto: Starsport©

36. minut - Sjajna akcija Zvezde koju polaganjem završava Kalinić poenima, a asistenicju piše Mitrović. 65:60

35. minut - Loš napad Zvezde

34. minut - Beron nastavlja po svom, novi poeni. 63:58

Bili Beron

33. minut - Prvi poeni Marka Simonovića. 63:56

32. minut - Nova trojka Berona i to preko dva igrača 59:53

31. minut - Cigla Lazarevića

III ČETVRTINA

30. minut - Poeni Voltersa. 57:50

29. minut - Možda i prva greška Berona na meču

28. minut - Kakva trojka Berona. 55:49

27. minut - Krade loptu Ivanović i lako polaže u koš, pre toga je za dva pogodio Mitrović. 54:46

1 / 6 Foto: Starsport©

26. minut - Puškov na liniji slobodnih bacanja, oba je promašio.

24. minut - Trojka Kalinića, Zvezda je u seriji poena. 50:44

23. minut - Pogađa Kuzmić uz faul, vodi Zvezda. 47:44

22. minut - Oba puta je Kuzmić bio precizan sa linije slobodnih bacanja, nerešeno je. 44:44

21. minut - Rampa Kuzmića, Pojtersu! 42:44

II ČETVRTINA

Na poluvremenu u redovima Zvezde, Holins ima 15, a Volters 13 poena, sa druge strane Beron je sakupio 14 poena uz pogođene tri trojke.

20. minut - Volters pogodio za dva iz teške pozicije, Zenit vodi na poluvremenu. 42:44

19. minut - Ponovo Beron kao iz najboljih dana, povećava se prednost gostiju. 40:44

18. minut - Beron kažanjava lošu odbranu. 40:41

17. minut - Posle skoka u napadu Mitrovića, Holins pogađa za tri. Zvezda ponovo vodi 40:38

16. minut - Mitrović pogodio oba bacanja. 37:38

15. minut - Posle asistencije Kalinića, zakucava Kuzmić. 35:38

1 / 5 Foto: Starsport©

14. minut - Prvi poeni Mitrovića posle ofanzivnog skoka.

13. minut - Volters je u seriji poena, i trenutno je na 11 poena. 33:35

12. minut - Volters pogodio novi šut van linije 6,75. 29:35

11. minut - Kakva trojka Holinsa, sa preko devet metara. 24:29

I ČETVRTINA

10. minut - Zubkov pogodio novu trojku, i posle prve četvrtine gosti vode sa 21:29

9. minut - Vodi Zenit, preokret u Pioniru, Karasjov pogodio trojku. 20:24

7. minut - Beron pogađa trojku, smanjena je prednost Zvezde. 18:15

6. minut - Sjajna akcija Zenita, na asistenciju Berona, pogodio je Ponitka. 18:12

5. minut - Nova trojka za Zvezdu, sada je pogodio Kalinić. 16:10

4. minut - Holins pogadio trojku, potom Volters krade loptu i pogaša uz faul, ludnica na tribinama. 13:7

3. minut - Pogađa Volters uz faul. 8:7

2. minut - Dobra reakcija Mikija koji je pogodio za dva. 5:5

1. minut - Prvi napad Zvezde je zapalio dodatno publiku, posle promašaja Voltersa, uhvatio je Holins loptu i poenitarao uz faul. 3:0

Crveno-beli u ovaj meč ulaze posle poraza od Anadolu Efesa u neizvesnoj završnici, dok su kolo pre toga na svom parketu savladali minhenski Bajern. Izabranici trenera Dejana Radonjića su trenutno na učinku od sedam pobeda i deset poraza, dok Zenit ima 11 pobeda i šest poraza, i nalazi se na četvrtom mestu tabele, dok je Zvezda 11.

Radonjić za ovaj meč će biti lišen pomoći Ognjena Dobrića i Dejana Davidovca.

Interesantan podatak je taj da Zenit u svom sastavu ima dvojicu bivših košarkaša Zvezde (Bili Beron i Džordan Lojd).

Crvena zvezda i Zenit su do sada odigrali četiri susreta, a obe ekipe su slavile po dva puta. Crveno-beli su dobili poslednji duel koji se igrao u Rusiji sa 69:58.