LOKOMOTIVA OSTALA JEDINA NEPORAŽENA EKIPA U EVROKUPU: Rusi slavili čak 30 razlike u Vroclavu!

evrokup

Nova rutinska pobeda Lokomotive

Objavljeno: 00:01h

Nastavlja Lokomotiva da juri kroz Grupu A Evrokupa. Sastav iz Krasnodara – jedan od pretendenata da bude najveći takmac Partizanu u nastavku sezone – zabeležio je četvrtu uzastopnu pobedu i potvrdio visoke ambicije i u Vroclavu, gde je nadvisio domaći Šljonsk – 98:68.

Ovih 30 razlike najubedljiva su pobeda ruskog tima od početka takmičarskog ciklusa, bilo da je reč o VTB ligi, bilo o Evrokupu. Iako u regionalnom takmičenju beleži promenjive rezultate (tri slavlja, dva poraza), na međunarodnoj sceni je savršen.

Doduše, nije imao težak zadatak. Najpre 11 protiv Morbank Andore, jedan nad litvanskim Lijetkabelisom, 14 protiv francuskog Levoala i sad eksplozija sastava Jegvenija Pašituna. Za nju je najzaslužniji bio Erik Mekolum sa 22 poena, pratili su ga Džonatan Motli i Zahar Vediščev sa po 14, dok je srpski internacionalac Ivan Paunić dodao sedam (dva od četiri za dva, jedan od tri za tri) za 18 i po minuta na parketu.

Gosti su Poljake zadržali na samo 36,4 odsto šuta za dva (16 od 44) i naneli im četvrti poraz u isto toliko utakmica.