DEBI IZ SNOVA NIKOLE JANKOVIĆA: Bivši košarkaš Partizana brojao do 28 u pobedi Podgorice protiv Heliosa!

previše jak za aba2

Sjajan debi Nikole Jankovića u pobedi Podgorice protiv Heliosa

Objavljeno: 08:16h

Košarkaši Podgorice savladali su u gostima Helios na startu ABA lige 2 rezultatom 95:90 (18:17, 21:22, 26:13, 30:38).

Posle ravnopravne igre u prvom poluvremenu, gosti su prelomili meč u 3. četvrtini kada su stekli 13 poena prednosti i potom kontrolisali situaciju na terenu skoro do kraja meča kada su se domaćini približili na dva koša razlike .

kkpartizan, Nikola Janković

U ekipi Podgoričana istakli su se Nikola Janković koji je bio najefikasniji sa 28 poena, uz 8 uhvaćenih lopti. Pratio ga je Marko Kovačević koji je postigao 21 poen. Kod domaćina najzapaženiji je bili su i Tadej Ferme, strelac 22 poena i Blaž Mahkovič sa 16.

Zanimljivo je da je na startu sezone u ABA ligi 2 sve tri pobede upisali gosti. Borac Banjaluka je slavio protiv Širokog Brijega sa 94:69, dok je Zlatibor saladao Vojvodinu rezultatom 79:74.