Bogati Španci prejaki za Zvezdu, crveno-beli nisu imali šansu! (VIDEO) (FOTO)

5. kolo evrolige!

Pratite sva dešavanja sa ove utakmice uz naš dobro poznati live-blog
Objavljeno: 23:34h

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da dođu do treće pobede u "Areni" nad Baskonijom.

Španska ekipa je odigrala fenomenalan meč, pre svega u fazi odbrane i odnela trijumf rezultatom 70:63.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Već od samog početka meča bilo je jasno da crveno-beli neće imati previše šansi da zabeleže povoljan rezultat.

Gosti predvođeni raspoloženim Buboom i Larkinom su bili nerešiva enigma i već posle deset minuta igre bilo je sedam poena prednosti.

Pomenutom dvojcu Baskonije se u nastavku priključuje i Vojtman i rezultat posle 20 minuta je bio 37:28 za goste.

Početkom drugog poluvremena bude se Simonović, Dženkins i Gudurić, pa Zvezda u pojedinim momentima smanjuje razliku na sedam koševa.

Činilo se da će Baskonija rutinski da privede meč, ali šest minuta pre kraja meča igrači crveno-belih koševima iz teških situacija smanjuju zaostak na pet poena.

Iapk, to je bio poslednji trzaj izabranika Dejana Radonjića, pa je konačan rezultat bio 70:63 za momke iz Španije koji sada imaju skor 3-2.

Rodrig Boboa i Šejn Larkin ubacili su po 16 poena, a Vojtman je dodao 11 uz 8 skokova.

Kod poražene ekipe Marko Gudurić imao je 12 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Simonović je dodao 11, a Dženkins 9 poena.