NEUMOLJIVI JOKIĆ UGASIO SUNCA U ARIZONI: Nikola nastavlja da GAZI, a još 1 Srbin je sinoć DOMINIRAO! (VIDEO)
Nikola Jokić u akciji, Foto: Profimedia

NBA LIGA

Jokić je u neverovatnoj formi

Objavljeno: 07:11h

Drugi put za dva dana Denver Nagetsi su u gostima pobedili Feniks Sanse, a i večeras, kao i sinoć, najbolji na parketu je bio Nikola Jokić.

Konačan rezultat je bio 120:112, posle dva produžetka, a Srbin je za 42 minuta na parketu šutirao 9-21 iz igre i 11-14 sa linije slobodnih bacanja, i na kraju zabeležio fascinantnih 29 poena, čak 22 skoka i 6 asistencija.

Timovi su sinoć sve vreme bili izjednačeni, a Jokić je pri rezultatu 96:95 za Sanse, na pola minuta do kraja, promašio važan šut. Kris Pol je u sledećem napadu pogodio za 98:95, i Nagetsima je bila potrebna trojka da izbore produžetak.

Džamal Marej je sa zvukom sirene pogodio nemoguće, i odveo utakmicu u "ekstra-tajm".

U prva dva minuta prvog produžetka jedino je Jokić ubacio jedno od dva slobodna bacanja, a oba tima su sve ostalo promašila. Bridžis je onda zakucao i doneo vođstvo od 100:99 Sansima, A Marej je sa penala preokrenuo - 101:100. Kris Pol je na 2 i po minuta do kraja pogodio za 102:101 za Sanse, a zatim je usledila gomila promašaja sa obe strane.

Jokić je onda naterao centra Sansa Deandrea Ejtona da napravi šestu ličnu, i Feniks je morao da stavi na Srbina Frenka Kaminskog, koji u tri života ne bi mogao da ga sačuva.

To je bilo jasno na pola minuta do kraja, kada je Nikola okrenuo Kaminskog, dao zicer na drugu, i to sve uz faul i dodatno bacanje, koje je iskoristio: 104:102 za Denver.

Abdel Nader je onda šutnuo trojku, faulirao ga je Dozier, ali je Egipćanin pogodio samo 1 od 3 slobodna bacanja. U sledećem napadu Jokić je opet naterao Kaminskog na faul, i pogodio je oba slobodna bacanja: 106:103 Denver, na 8 sekundi do kraja.

Ipak, Dže Krauder je uspeo da ubaci očajničku trojku, i otišli smo u drugi produžetak.

A tamo je Denver (čitaj Jokić) dominirao.

Srbin je prvo "nahranio" Monte Morisa sa dve asistencije, za 111:106, uzvratio je Kris Pol za 111:108. Jokić je zatim pogodio horog, pa šut sa poludistance, za 115:108, a Bridžis je smanjio na 115:110.

Sledeći napad je pripao Džamalu Mareju, koji je pogodio "fejd-avej" za 117:110, a Jokić je još povećao prednost sa dva penala, i tu je sve bilo gotovo.

U timu Denvera dobri su bili i Džamal Marej sa 26 poena, Džamajkl Grin sa 16, i Majkl Porter sa 14 poena i 11 skokova.

Feniks je igrao bez Bukera, a poene su postizali uglavnom Kris Pol (21), Krauder (21), Džonson (19) i Ejton (17).

Evo partije Nikole Jokića:

Još jedan Srbin je sinoć imao sjajno veče. Doduše, Dalas je izgubio od Hjustona sa 133:108, ali Boban Marjanović je pokazao da je nezaustavljiv u napadu, i za samo 19 minuta je imao 15 poena i 12 skokova.