NAKON DOBRIH PARTIJA U EVROLIGI, FENER IZGUBIO U GRADSKOM DERBIJU! Bešiktaš pokorio Istanbul na leđima Blekmona!

Turski derbi

Ključna je bila serija Bešiktaša u poslednjoj deonici 9:0, za vođstvo 75:70 na tri minuta pre kraja

U velikom turskom derbiju Bešiktaš je bio bolji od Fenerbahčea koji je u poslednje vreme digao formu i beleži dobre rezultate u Evroligi.

Crno-beli iz Istanbula predvođeni fantastičnim Blekmonom koji je ubacio 32 poena slavili su sa 92:83.

Sa druge strane izabranici selektora reprezentacije Srbije Igora Kokoškova bili su lišeni pomoći dvojice igrača iz startne petorke, Veselog i De Koloa, a tokom meča povredio se i Ulanovas, pa je sve to zajedno prilično umanjilo šanse Evroligašu da dođe do trijumfa.

Ključna je bila serija Bešiktaša u poslednjoj deonici 9:0, za vođstvo 75:70 na tri minuta pre kraja. Odgovorio je Gudurić njegovom serijom, pogodio je čak i trojku uz faul, ali odbili su gosti sve nalete igrača Fenera i odneli vrednu pobedu, osmu u 17 utakmica.