ZVEZDA SE KASNO UPALILA U BLAUGRANI: Mirotić se iživljavao nad voljenim klubom pred Partizan!

10. KOLO EVROLIGE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blo

Objavljeno: 23:05h

Barselona je pokazala zašto je najbolji tim Evrolige ove sezone, a Crvena zvezda je položila oružje pred četom Šarunasa Jasikivičiusa u 10. kolu elitnog takmičenja - 76:65.

Katastrofalno prvo poluvreme koštalo je crveno-bele da ne budu konkurentni na večerašnjem meču. Zvezda je odigrala verovatno najgore dve četvrtine ove sezone, pogotovo kada je reč o napadu, gde ništa nije uspela da pogodi. U nastavku je uspela da odigra mnogo bolje i apsolutno ravnopravno.

Nikola Mirotić je odigrao perfektan meč i najzaslužniji je što Barselona nastavlja da beleži sjajne rezultate ove sezone. Neverovatni košarkaš katalonskog kluba je završio meč sa indeksom 31 - postigao je 23 poena uz samo jedan promašaj iz igre.

1 / 6 Foto: EPA/Enric Fontcuberta

Prva četvrtina je odredila dalji tok meča, a najbolji košarkaš Zvezde je potpuno podbacio. Džordan Lojd je za 21 minut koliko je proveo na trerenu ubacio mizerna dva poena. Nije ovo bilo njegovo veče i videlo se da je veoma bitno da ubaci prve poene koje uputi ka košu.

Nije to bilo toliko loše u prvoj četvrtini koliko pokazuje rezultat, igrala je Zvezda veoma dobru odbranu, ali napad uopšte nije funckionisao. Mučili su se crveno-beli baš mnogo i na jedvide jade stizali do poena.

Mnogo bolju Zvezdu smo videli u drugom poluvremenu, gde je bila potpuno ravnopravna, vratila se iz minus 20, nisu odustajali i borili su se do samog kraja, što pokazuje dobar karakter ekipe.

Dejan Davidovac je odigrao najbolje iz redova crveno-belih, meč je završio sa 11 poena, pratili su ga Teri 9 i Rit sa 8, a Dobrić i Hol su stili do brojke od osam postignutih poena.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog

KRAJ:

Pobeda Barselone 76:65

37. minut - Ročesti!! Zvezda na minus 9 - 69:60.

35. minut - Mirotić pravi veliku razliku 68:52.

34. minut - Teri poentira pod košem - 63:49.

31. minut - O'Brajant pogađa uz faul - 61:47.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Barselona - Crvena zvezda 61:44

30. minut - Rit zakucava uz faul - 59:44.

29. minut - Hanga je ostao sam i pogodio trojku, Volden je na parketu - 59:42.

28. minut - Evo i Ognjena Dobrića, vezuje dve trojke - 54:42.

27. minut - Duop Rit pogađa trojku u poslednjoj sekundi napada - 54:36.

26. minut - Izmislilu su Lojd i Davidovac poene za Zvezdu, 11 poen za reprezentativca Srbije - 52:32.

24. minut - Iživljava se Mirotić nad Zvezdom - 50:30.

23. minut - Nešto bolja Crvena zvezda u napadu, Davidovac ponovo poentira - 47:30.

22. minut - Davidovac upisuje sedmi poen na meču, a Mirotića nastavlja gde je stao - 46:24.

POLUVREME:

Barselona - Crvena zvezda 39:22

18. minut - Druga trojka Zvezde, Kori Volden pogađa - 33:20.

17. minut - Davidovac u mini seriji, ovoga puta za dva, ali Martines lagano poentiran na drugoj strani - 29:15.

16. minut -- Davidovac! Prva trojka za crveno-bele - 25:13.

14. minut - Kjurik pogađa dvojku, dok se Crvena zvezda ozbiljno muči u napadu. Ništa ne polazi za rukom beogradskom timu - 25:8.

11. minut - Šmits je napravio skok u napadu i poentirao za vođstvo Barselone 23:8.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Jedna od najgorih deonica crveno-belih ove sezone, čak sedam izgubljenih lopti i očajna igra u napadu. Biće ljut Obradović, posle ovakve igre svoijh pulena.

Barselona - Crvena zvezda 19:6

9. minut - Očajni O'Brajant, što iskorišćava surovo Barselona - 17:6.

7. minut - Kalates se upisao u listu strelaca, dok na drugoj strani isto to radi Rit - 15:6. Tajm aut Saša Obradović.

5. minut - Teri upisuje prve poene za Beograđane. Psihička barijera je probijena, ali Mirotić ne staje - 10:2.

3. minut - Muči se Crvena zvezda u napadu na početku meča, nikako da postignu koš, dok sa druge strane Mirotić pogađa uz faul 5:0.

2. minut - Nikola Mirotić otvara meč sa poenima. Bio je siguran sa linije slobodnih bacanja - 2:0.

1. minut - Kuridža nije iskoristo šut za tri poena, za sada bez koševa na obe strane.