PARTIZAN IMAO TRIJUMF U RUCI, PA UŠAO U NEPOTREBNU DRAMU: Ipak, uspeo je da slomi Huventud!

evrokup

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:54h

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Huventuda sa 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26), u odloženoj utakmici šestog kola Evrokupa.

Partizan je upisao četvrtu pobedu, drugu uzastopnu, u sedam odigranih mečeva, dok Huventud sada ima skor 5/2.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Nemanja Gordić sa 16 poena, 13 je dodao Kodi Meler-Mekintajer, Rašon Tomas je ubacio 11, a Nemanja Dangubić poen manje.

U španskoj ekipi najbolji je bio Šon Doson sa 19 poena, a najbolje su ga pratili Ćabi Lopes Arostegi i Vladimir Brodžijanski sa po 16 poena.

Huventud je bolje počeo meč, imao je prednost tokom cele prve četvrtine i manje je grešio, pa je na prvi odmor otišao sa košem prednosti - 18:19.

Poenima Gordića u poslednjoj sekundi završena je prva deonica, druga je počela poenima Jankovića, Pejdža i Tomasa za preokret Partizana - 26:19.

Crno-beli su sačuvali prednost do kraja druge četvrtine, na poluvremenu su imali plus osam (41:33), da bi početkom treće deonice, posle vezanih trojki Zagorca i Meler-Mekintajera, stigli i plus 13 - 49:36.

Gordić je poenima "zatvorio" i treću četvrtinu, a potom trojkom "otvorio" poslednju za plus 14 (66:52) i kada je delovalo da će Partizan prelomiti meč usledio je pad u igri crno-belih.

Stao je napad Partizana, redjale su se greške, što je Huventud iskoristio i malo po malo prišao na samo dva poena zaostatka (74:72). Medjutim, crno-beli su uspeli da sačuvaju prednost do kraja i upišu drugu pobedu.

Partizan će u narednom kolu Evrokupa dočekati Bahčešehir, dok će Huventud gostovati u Veneciji.

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs!

78:75 - Gotovo je! Pobeda, ali mnogo grešaka u poslednjoj četvrtini....

78:74 - Precizan oba puta Pejdž, Dangubić pravi glup faul.

76:74 - Deset sekundi pre kraja, Pejdž na bacanjima.

76:72 - Imao je Huventud trojku za vođstvo, ali je Vasa promašio. Još 28 sekundi, napad za Špance.

74:72 - Raspucani Morgan! Novi trojka, sada je gusto!

74:69 - NBA ekkkkšn!!! Kakvo zakucavanje Vila Mozlija!

72:67 - Konor Morgan koristi jedno od dva poklon bacanja.

72:66 - Partizan sada igra nekako mlako, kao da je izbačen iz ritma. Oko tri minuta do kraja.

70:64 - Trojka za goste, topi se prednost. Sva sreća skočio Tomas u napadu posle promašaja Dangubića, idu dva bacanja.

70:61 - Lepo organizovan napad, poentira opet Tomas.

68:57 - Doson jedini drži Huventud među živima.

68:55 - Poeni i Nikole Jankovića.

66:55 - Šon Doson pogađa novu trojku, nije još ništa gotovo iako je jasno kao dan ko je ovde kvalitetniji rival. Sačekajmo.

63:49 - Pogađa Gordić u poslednjoj sekundi četvrtine! Isto je uradio i u prvoj četvrtine! Najveća prednost, još 10 minuta. Sjajna deonica crno-belih.

59:48 - Prvo trojka Gordića pa monstruozan alej-up za Mozlija. Pokidao je obruč!

54:45 - Kakva reakcija posle tajm-auta Filipovskog. Odigralo se za Pejdža koji je ostao sam kao duh i spakovao tricu.

51:41 - Evo trojke i Dangubića, proradio je šut. Mozli ima četiri lične. Igrao je samo osam minuta.

49:36 - Kodi Miler Mekintajer! Trojka posle step beka, crno-beli razbijaju protivnika!

45:36 - Trojka Zagorca! Tek druga! Prošlo je više od tri minuta igre u nastavku, veoma tvrde odbrane na obe strane.

41:33 - Mekintajeru je malo falilo da spakuje trojku u poslednjoj sekundi. Dobro ovo deluje, poluvreme je.

39:31 - Najveća prednost za Partizan, reaguje Huventud tajm-autom. Poeni Dangubića iz reketa, Tomas vozi ekipu i u napadu i u odbrani.

33:27 - Razigran je Gordić, novi sjajan dvokorak i poeni posle prodora.

31:27 - Brodzianski lepo igra za Huventud, mora se pod hitno zaustaviti.

29:24 - Ušao je u seriju Huventud, sudije gledale da li je Trifunović nesportski fauliran. Ispostvilo se da nije. Lepi poeni potom Gordića.

26:19 - Stvari polako dolaze na svoje mesto, Tomas 2+1.

23:19 - Markus Pejdž pogađa za tri! Pogodio je iz uručenja, a zatim i sjajna odbrana Rašona.

18:19 - U poslednjoj sekundi deonice pogađa Gordić.

16:18 - Igra se sada koš za koš...

14:14 - Izjednačenje dolazi Mozli. Partizan sa njim i bez njega jednostavno nije ista ekipa.

12:14 - Evo poena i Dangubića.

10:13 - Imao je Partizan dobar period u napadu, ali Španci vode i dalje.

4:7 - Huventud je krenuo nešto bolje, sivilo razbija Mekintajer posle prodora.

2:2 - Istom merom uzvraća Zagorac.

0:2 - Meč je počeo, laki poeni za Morgana. Željko Obradović je ponovo u hali.