ŠĆEPA JE OTIŠAO, ALI PARTIZAN JE OSTAO TUŽAN: Novi poraz crno-belih, Igokea bolja u produžetku!

aba liga, peto kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste pratiti na našem 'lajv-blogu':

Objavljeno: 00:06h

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Igokee rezultatom 90:84 i tako upisala četvrtu pobedu ove sezone.

Otišao je Vlado Šćepanović sa klupe crno-belih, ali problemi su ostali i oni su veoma vidljivi. Milivoje Lazić je uskočio da pomogne, međutim nije uspeo da prodrma ekipu Partizana, koja je doživela drugi uzastopni poraz u svim takmičenjima.

Počeo je Partizan veoma dobro, napravio seriju 7:0 i stao. Usledio je odgovor Igokee koja je već u drugom minutu meča ostala bez trenera, koji je dobio dve tehničke greške. Ipak, to nije smetalo domaćinu da konstantno ima prednost.

Crno-beli su tražili svoju igru, pokušavali na razne načine i na kraju nisu uspeli. Gordić i Zagorac su vukli Partizan, koji je "živeo" samo zbog njih. Mogla je Igokea u regularnom delu da dođe do pobede, ali je Veličković pogdio trojku za izjednačenje. U produžetku Partizan je odigrao ispod proseka i izgubio.

Najbolji kod pobednika bio je Džeki Karmajkl sa 27 poena. Entoni Klemons je imao 14 poena i 11 asistencija, a istakao se i Antabija Voler sa 17 poena.

Na drugoj strani dvocifreni su bili samo Nemanja Gordić sa 19 i Rade Zagorac sa 17 poena.

KRAJ REGULARNOG DELA:

Igokea - Partizan 79:79

40. minut - IDE TROJKA NOVICE! Kapiten je pogodio kapitenski - 79:79.

39. minut - DRAMA! - 74:74!

36. minut - GORDIIĆ!!! Jako bitni poeni za Partizan. Plej crno-belih poentira uz faul

34. minut - Karl Majkl poentira iz kontre, a na drugoj strani Pejdž pogađa veoma teško polaganje, ovo je njegov osmi poen - 66:65.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE:

Igokea - Partizan - 59:55.

28. minut - Gledamo prilično izjednačenu utakmicu - 55:55.

26. minut - Dva minuta bez ijednog postignutog poena - 51:51.

23. minut - Novica ubacuje u brzinu, izjednačenje! - 49:49.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE:

Partizan - Igokea 45:43

18. minut - Razigrao se Zagorac, njegov 12. poen.

17. minut - Probudio se Partizan, Rade Zagorac pogađa trojku za izjednačenje!

13. minut - Trojka Pejdža - 31:26.

12. minut - Igokea i dalje igra za nijansu bolje od crno-belih, koji ne uspevaju da pronađu pravi ritam - 31:23.

PRVA ČETVRTINA

Igokea - Partizan 26:21

9. minut - Strašno zakucavanje Nikole Jovanovića - 20:16.

6. minut - Igokea vodi sa 13:11

5. minut - Serija Igokee od 7:0, uzvratili su istom merom.

3. minut - Odličan početak Partizana, koji pravi seriju od 0:7.

2. minut - Bajić isključen sa utakmice nakon samo dva minuta od početka utakmice.

20:00 - Utakmica u Laktašima je počela.