ZVEZDINO ČUDESNO VEČE: Sašina četa srušila Armiju u produžetku, Lojd je igrač za velika dela!

evroliga, peto kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem 'lajv-blogu':

Objavljeno: 00:59h

Košarkaši Crvene zvezde drugi put u istoriji su uspeli da pobede CSKA - 86:84!! Nakon produžetka crveno-beli su uspeli zasluženo da slave u Pioniru!

Kakvo veče, kakva partija izabranika Saše Obradovića i kakav je igrač Džordan Lojd!!! Bili su u senci fudbalera, koji su poraženi u Hofenhajmu, ali im to nije smetalo da naprave istorijski podvig u dvorani "Aleksanda Nikolić"!

Lojd je pokazao da je vođa Sašine čete i da Armija nije nepobediva! Amerikanac je meč završio sa čak 31. poenom i zalsužio je epitet igrača utakmice.

1 / 18 Foto: KK Crvena zvezda

Sam finiš meča je obeležio i Diop Rit, koji je blokirao Majka Džejmsa u poslednjem napadu CSKA i tako obezbedio crveno-belima pobedu!

Ova Zvezda može mnogo i sada je to svima jasno!

Od početka utakmice CSKA je bio za nijansu bolji tim, tržali su Zvezdu konstantno u minusu, ali crveno-beli nisu dopuštali da se Armija previše odlepi. Jagodić Kuridža je imao svoje momente u prvom poluvremnu, Volden je pogodio nekoliko bitnih šuteva, Teri dao sjajnu energiju, a Davidovac vezao jedine poene kada se meč lomio. ,

U brojkama to ovako izgleda: Lojd 37 poena, Vodlen 12, Jagodić Kuridža 11 i Teri 10!

Sa druge strane, Heket je solirao, pogodio je čak šest trojki, međutim, nije mogao protiv sjajne Crvene zvezde!

KRAJ!

POBEDA ZVEZDE!!!

44. minut - Nerešeno - 84:84!

43. minut - Majk Džejms pogodio - 84:81!

42. minut - PONOVO TERI, PA TROJKA LOJDAI!!! - 80:75

41. minut - Kakav aliup Terija!!! - 75:75

KRAJ REGULARNOG DELA

Crvena zvezda - CSKA 73:73

Sjajna Crvena zvezda nije uspela da pobedi, Lojd je imao šut za pobedu, ali nije pogodio trojku!

40. minut - Trojka Heketa - 71:73.

39. minut - DAVIDOVAC!!! Zvezda ima prednost, Zvezda ima prednost! - 71:70.

39. minut - TROJKA! Dejan Davidovac uvodi meč u ludu završnicu - 69:70!

36. minut - Gledaćemo pravu dramu u Piniru - 60:65

34. minut - Danijel Heket odličan - 56:61!

33. minut - OPAAA! Zvezda je izjednačila!!! Trojka Diopa!

32. minut - Trojka Hola, Zvezda na minus 3!

TREĆA ČETVRTINA

Crvena zvezda - CSKA 46:51

27. minut - Kuridža je siguran sa linije penala, Zvezda na minus sedam - 44.51.

26. minut - Trojka Voldena!! Može li Zvezda do preoketa? - 42:51

25. minut - Lojd pogađa, ali Zvezda nikako da spoji nekoliko dobrih napada - 39:51.

23. minut - CSKA je silovito krenuo u trećoj četvrtini i napravio je osetnu prednost! Biće baš teško izabranicima Saše Obradovića da se vrate u utakmicu. Tajm-aut trenera Zvezde - 35:46.

POLUVREME

1 / 21 Foto: KK Crvena zvezda

Crvena zvezda - CSKA Moskva 35:43

20. minut - Vojtman pogađa uz faul, a na drugoj strani Lojd pravi grešku - 35:43.

19. minut - Volden i Diop smanjuju prednost - 35.40.

17. minut - Očigledan je kvalitet Moskovljana, koji održavaju prednost u Pioniru - 28:34.

15. minut - Sjajan prodor Voldena - 24:28.

14. minut - Mali pad igre crveno-belih, Džejms je siguran sa linije slobodnih bacanja - 22:28.

13. minut - Velika borba u Pioniru, veoma dobro se trže crveno-beli - 22:26.

12. minut - Kuridža upisuje nove poene. Na drugoj strani dobar Klajburn - 20:24.

PRVA ČETVRTINA

Crvena zvezda - CSKA 18:20

10. minut - Tejlor Ročesti uz zvuk sirene pogađa za 18:20!

8. minut - TROJKA! Kori Volden pogađa 16:16.

7. minut - Velika borba u Pioniru, trojka Kurbanova, a sa druge strane odgovara Lojd - 12:14.

6. minut - Sjajan početak za Terija, koji upisuje svoje prve poene u Evroligi. Zvezda - CSKA 10:9.

4. minut - CSKA Moskva je odgovorila jakim tempom: Milutinov i Heket vode Moskovljane - 5:9.

2. minut - KURIDŽAA!!! Prva trojka za Zvezdu - 5:2.

1. minut - Počelo je mirno i bez poena.

20:45 - Utakmica je počela.