PARTIZAN SE MUČIO, ALI DOBIO U TURSKOJ: Bleda partija, ali se pobedi u zube ne gleda!

Objavljeno: 20:04h

Košarkaši Partizana slavili su u gostima nad Bahčečehirom sa 82-76.

Crno-beli su odigrali meč sa puno uspona i padova, ali su uspeli da zabeleže bitan trijumf.

Dobro su otvorili me, i na samom početku je delovalo da su mnogo jači od rivala, ali onda stvari u svoje ruke uzimaju Džons i Grin koji su maltene sami igrali protiv crno-belih.

Posle prve četvrtine predost od skoro 10 poena se polako topila, pa su turci uspeli i da preokrenu do poluvremena.

U nastavku je bio nerešen rezultat, a i jedni u drugi su se smenjivali u vošstvu.

Napad Partizana je u pojedinim trenucima delovao voma loše i dezorganizovano, ali su se poeni nekako izmišljali.

Meč je prelomljen u drugoj polovini četvrte četvrtine kada su crno-beli stisnuli u odbrani, a Kodi Miler Mekintaje i Novica Veličković pogađali ključne poene.

Ipak i tad su grešili u napadu, pravili faulove i gubili lopte...

Evo i svih strelaca!

Partizan: Mika 19, Miler-Mekintajer 22, Zagorac 3, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 7, Janković S, Angola, Veličković 7, Janković N 2, Tomas 6, Trifunović

Bahčešehir: Džons 16, Ali, Akpinar 2, Ozdemir 4, Oncel 4, Grin 23, Klicli, Jilmaz A, Jildizli 16, Akjazili, Oldridž 5, Jilmaz E 6

Sva dešavanja sa pratili ste na našem portalu.

82:76 - I poeni za kraj Kodija Milera Mekintajera! To je to, nekako su savladani Turci.

80:76 - Uf uspeo je Kodi posle dva neuspela pika nekako da izmisli poene. To bi trebalo da je to, ali sačekajmo. Još osam sekundi do kraja.

78:76 - Faulovi i napadu, izgubljene lopte i Turci su na -2 pola minuta pred kraj!

78:72 - Pogađa Kodi Miler Mekintajer! 3/3 za 3!

73:68 - Novica za tri pogaša, sjajno! Da li je meč prlomljen posle ovog poteza?

70:66 - Polovičan je Grin sa bacanja sada. Partizanov napad je stao opet.

70:65 - Stisnuo je Partizan, Novic uneo gvožđe u odbranu.

65:65 - Buuuuum! Jimaz čupa obruč!

65:63 - I dalje ima prednost Partizan i pored loše igre...

62:59 - Dangubić baca ciglu... I 5:0 serija Oldridža.

61:56 - Evo i malog Trife, postiže lagane poene posle zakucavanja.

59:56 - Ima prednost Partizan od tri poena na kraju deonice.

57:56 - Erik Mika, evo vođstva!

53:54 - Pejdž je u mini seriji...

51:54 - Markus Peeeeejdž! Trojka iz organizovanog napada! Ali sa druge strane Grin opet.

48:52 - Jildizli sada polovičan sa bacanja. U ovim trenucima teško pogađaju koš i jedni i drugi. Ipak, ono je ponovljeno, pa turčin uvećava vođstvo.

46:48 - Nemanja Dangubić sada daje znakove života...

41:43 - Loša igra Partizana u napadu i na kraju poklon za Erika Grina koji pogađa trojku.

37:38 - Prvo Grin, pa vraća Mika! I onda opet Grin, gotovo je poluvreme!

36:35 - Džons! Nezaustavljiv je! Trojka!

36:32 - Pad u igri Partizana, Turci sve bliže...

36:30 - Šta je sa ovim Džonsom... novi poeni.

35:26 - Kako igra ovaj Dćons. Drži Turkje u životu, ima 11 poena!

31:24 - Kakvo zakucavanje Jimaza! I zgib je uradio!

31:22 - Sedmi poen i Grina, pogodio je 2+1.

27:19 - Trojka Gordića, plus osam za Partizan!

25:14 - Gordiiiiiiić! Kraj četvrtine, lagan posao za crno-bele do sad.

22:15 - Evo poena i Gordića! Bolji je Partizan individualno, nema tu šta.

19:15 - Sada su scno-beli promačili nekoliko lakih šuteva...

19:13 - Kako je samo Novica izbacio dvojicu igrača fintom i onda više nego lagano došao do poena. Sa druge strane Džons daje već sedmi poen.

13:9 - Zagorac i Mika su odigrali vrlo dobar pik en rol, a evo i tajm-auta domaćih!

9:8 - Raspoložen je Rašon Tomas! Sa druge strane kolo vode Džoun i Grin!

3:2 - Prvi poeni Mekintajera, ali i trojka za domaće. Ubada je Džons.