TUČA NA TERENU, "POBESNELI" DONČIĆ I PORAZ DALASA: Ludnica na prvom meču plej-ofa, Slovenac postavio lični rekord!

nba liga, plej-of

KošarkašiLos Anđeles Klipersa pobedili su Dalas Maverikse rezultatom 118:110 na početku plej-ofa NBA lige.

Meč druge i sedme ekipe zapadne konferencije bio je i plej-of debi za Kristapsa Porzingisa i Luku Dončića.

Slovenac je potpuno dominirao i bio najbolji akter meča sa 42 poena, sedam skokova i devet asistencija i došao do svog ličnog rekorda u NBA ligi, dok je Porzingis prevremeno isključen.

Srpski centar Boban Marjanović ubacio je 2 poena ali je imao 8 skokova, za 12 minuta na terenu.

Kliperse je predvodio Kavaj Lenard sa 29 poena i 12 skokova uz pomoć Pola Džordža sa 27 poena i 2 skoka. Hrvatski centar Ivica Zubac imao je dabl dabl učinak od 10 poena i 10 skokova.

Porzingis je prvi put izbačen sa NBA utakmice i to tokom svog debija u plej-ofu, a izbačen je nakon što je dobio drugu tehničku grešku u trećoj četvrtini.